Q8300 overclock olmuyor

restIP

Zeptopat
Daha fazla  
  • MSI G41M-P33 COMBO
  • Intel Core 2 Quad Q8300
  • DDR3 2x4 GB
  • Concord C-875 300W
  • BIOS güncel.
3000 MHz'e çekip F10 yaptıktan sonra bilgisayar resetleniyor ben müdahale etmediğim sürece. FSB/DRAM Ratio ayarını Manuel yaptım düşükten yükseğe doğru gidecektim fakat en düşüğe alıp F10 yaptıktan sonra yine açılmadı ve reset atmaya başladı.

Dosya Ekleri

• cpuz.png
    cpuz.png
    22,8 KB · Görüntüleme: 33
  • mainboard.png
    mainboard.png
    12,1 KB · Görüntüleme: 45
  • memory.png
    memory.png
    12,4 KB · Görüntüleme: 25
  • SPD.png
    SPD.png
    15,9 KB · Görüntüleme: 41
Önce RAM frekanslarını 800MHz yapıp kaydedin ve çıkın. Bir sıkıntı olmazsa işlemciye hız aşırtma denersinir. Bu arada RAM'lerin marka modelleri aynı mı?

Önce RAM frekanslarını 800MHz yapıp kaydedin ve çıkın. Bir sıkıntı olmazsa işlemciye hız aşırtma denersinir. Bu arada RAM'lerin marka modelleri aynı mı?

RAM frekanslarını 800MHz yaptım kaydedip çıktım sorunsuz şekilde açıldı, hız aşırtmaya gelince 2.8GHz ayarladım RAM'ler 900 MHz oldu kaydedip çıktım reset atmaya başladı :(. RAM'lerin biri Kingston diğeri Silicon Power.

Sanırım voltajı arttırmam gerekiyor. Voltaj otomatik olarak 1.200V, CPU MHz'ini arttırıp CPU voltaj değerine baktım hala 1.200V(eğer kaydettikten sonra değişmiyorsa). Sizce kaç olmalı?

Son düzenleme:
O kadar küçük bir frekans artırımı için voltaj vermeye gerek yok, Auto haliyle kalsın voltajlar. RAM'lerin farkli marka model olması hız aşırtmada büyük engel sayılır, benim Kingston marka ve aynı model RAM'lerim olmasına rağmen RAM çipleri farklı olduğu için OC yapamıyordum.

Geri
Yukarı