Q8300 ve GTX 550Ti Sisteme Corsair VS550 Yeter mi?

Hacker61

Hectopat
Yer
TRABZON
Daha fazla  
  • Anakart: Foxconn G31MX-46GMX
  • İşlemci: Intel Core 2 Quad Q8300
  • Ekran kartı: Gigabyte GTX 550Ti
  • RAM: 4 GB 800 MHz
  • HDD: 500 GB
  • DVD/RW
Fan olarak cpu fanı, ekran kartı fanı ve kasa fanı var. Başka fan yok.

Şu an Crysis 2, BF4 gibi oyunlarda işlemci sıcaklığını en fazla 58 derece gördüm. FPS gayet iyi ama ekran kartını değiştirdikden sonra bilgisayarda sık sık donmalar oluyor, özellikle yüklenme olunca. PSU şimdik Cooler Master 400W, 80 plus değil tabi.

Birde rica etsem bana fiyat-performans olarak bir CPU soğutucu tavsiye eder misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Donmalar PSU'dan değil mi? Benim tahminim öyle. Çünkü 5-6 tane winrar en iyi sıkıştırmada arşivleme açtım işlemcide donma olmadı. Ayrıca aynı anda işlcemci %100 kullanımda BF4'ü açtım, sıcaklıklar 55 bile olmadı. Ama ekrana görüntü getirince, ekran kartı çekmeye başlayınca donup kalıyor ve reset atmak zorunda kalıyorum.

LGA 775 uyumlu, fiyatı 60 TL'yi geçmeyecek iyi bir CPU soğutucu tavsiye eder misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Anakart: Foxconn G31MX-46GMX
  • İşlemci: Intel Core 2 Quad Q8300
  • Ekran kartı: Gigabyte GTX 550Ti
  • RAM: 4 GB 800 MHz
  • HDD: 500 GB
  • DVD/RW
Fan olarak cpu fanı, ekran kartı fanı ve kasa fanı var. Başka fan yok.

Şu an Crysis 2, BF4 gibi oyunlarda işlemci sıcaklığını en fazla 58 derece gördüm. FPS gayet iyi ama ekran kartını değiştirdikden sonra bilgisayarda sık sık donmalar oluyor, özellikle yüklenme olunca. PSU şimdik Cooler Master 400W, 80 plus değil tabi.

Birde rica etsem bana fiyat-performans olarak bir CPU soğutucu tavsiye eder misin?

Bence yeterli olacağını düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı