Q8400 için OC ayarı önerisi

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba G41M combo anakartım var ve ekran kartım GTX950. işlemcim ekran kartım için yeterli degil 2.66 GHz çalışıyor, overclock ile az da olsa güçlendirmek istiyorum ama hiç yapmadım, nasıl yapılır bilmiyorum yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Arkadaşlar merhaba G41M combo anakartım var ve ekran kartım GTX950. işlemcim ekran kartım için yeterli degil 2.66 GHz çalışıyor, overclock ile az da olsa güçlendirmek istiyorum ama hiç yapmadım, nasıl yapılır bilmiyorum yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

OC desteklemeyen bir işlemci ayrıca G41M de OC desteklemiyor.

OC desteklemeyen bir işlemci ayrıca G41M de OC desteklemiyor.
Hmm anladım CPU frekansını arttırarak yapanlar varmış ama önerilmeyen bir yöntemmiş sanırım ama bilgisayarımdaki tek sorun bu da değil ramlarim 1333mhz olmasına rağmen 667mhz görünüyor CPU Z de o da mı değiştirilemiyor anakartan dolayı

Hmm anladım CPU frekansını arttırarak yapanlar varmış ama önerilmeyen bir yöntemmiş sanırım ama bilgisayarımdaki tek sorun bu da değil RAM'larim 1333MHz olmasına rağmen 667MHz görünüyor CPU Z de o da mı değiştirilemiyor anakartan dolayı.

Hocam CPU Z da normal RAM değerinin yarı MHz değerini gösterir yani normal gösteriyor bir sıkıntı yok.

Geri
Yukarı