Q8400 işlemciye nasıl overclock yapabilirim?

55superx

Megapat
Makaleler
2
İşlemciye ne kadar voltaj verirsem vereyim 2.74 GHz üstüne çıkmıyor. Çıkartmaya çalıştığımda sistem hiç açılmıyor. RAM frekansı gibi şeyleri yaptım. PSU da 500W ve 80+ sertifikalı. Bilmediğim bir ayar mı var? Yoksa sorun neden kaynaklanıyor? Sistemde stok soğutucu var ama yine de en azından sistem açılmalı diye düşünüyorum.

Not: 2.74 GHz ile ciddi ölçüde voltaj düşürmeme (2.28'den 2.22'ye.) rağmen sistem sorunsuz çalışıyor ama ben stok voltajda ya da biraz üstünde 3.0 GHz gibi değerler görmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye ne kadar voltaj verirsem vereyim 2.74 GHz üstüne çıkmıyor. Çıkartmaya çalıştığımda sistem hiç açılmıyor. RAM frekansı gibi şeyleri yaptım. PSU da 500W ve 80+ sertifikalı. Bilmediğim bir ayar mı var? Yoksa sorun neden kaynaklanıyor? Sistemde stok soğutucu var ama yine de en azından sistem açılmalı diye düşünüyorum.

Not: 2.74 GHz ile ciddi ölçüde voltaj düşürmeme (2.28'den 2.22'ye.) rağmen sistem sorunsuz çalışıyor ama ben stok voltajda ya da biraz üstünde 3.0 GHz gibi değerler görmek istiyorum.

Ben voltaj vermeden, 3.00 GHz' e çıkardım. Biz insanoğlu herşeyin daha fazlasını isteriz ya, biraz daha yüklenince mavi ekran vermeye başladı. Şuan stabil olarak 3.00 GHz' de sıkıntısız şekilde kullanıyorum. İsterseniz BIOS resimlerini atabilirim.
  • ASUS P5Q SE2
  • Core 2 Quad Q9400 2.67 GHz (OC ile 3.00 GHz)
EjPZ6t.jpg

EjkVsp.jpg

Son düzenleme:
Ben voltaj vermeden, 3.00 GHz' e çıkardım. Biz insanoğlu herşeyin daha fazlasını isteriz ya, biraz daha yüklenince mavi ekran vermeye başladı. Şuan stabil olarak 3.00 GHz' de sıkıntısız şekilde kullanıyorum. İsterseniz BIOS resimlerini atabilirim.
  • ASUS P5Q SE2
  • Core 2 Quad Q9400 2.67 GHz (OC ile 3.00 GHz)
EjPZ6t.jpg

EjkVsp.jpg
Ayarlar bende de böyle sadece RAM DDR3 olduğu için o kısım biraz farklı ama FSB değeri 343 üzerine çıkınca sistem açılmıyor. Mavi ekran falan değil fanlar 5 saniye kadar döndükten sonra sistem kapanıyor. Görüntü gelmiyor.

Voltajı 1.22 kadar kıssam da 2.74 GHZ oluyor ama 1.32 voltaj bile versem FSB arttırınca açılmıyor.
Güncel.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı