Çözüldü Q9300 sistem BIOS ekraninda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ajan_47

Hectopat
Daha fazla  
BIOS ekranının diskleri gördüğü kısımda yaklaşık 30 sn bazen 1 dk bekletiyor. BIOS'daki tüm SATA ayarlarını denedim, değişen bir şey yok.

Sistemim:
CPU: Intel Core 2 Quad Q9300.
GPU: R7 240 2 GB.
Anakart: Gigabyte GA-G31M-ES2C.
SSD: Hi-Level 120GB.
HDD: WD Blue 1TB.
RAM: 4 GB DDR2.

Çözüm
BIOS sıfırlamayı denediniz mi? BIOS pilini çıkarıp 1-1.5 dakika beklemeniz yetecektir.
Ayrıca BIOS ayarlarında saniye ayarı var. Tam adını hatırlamıyorum ne yazık ki. Ama onu ben 0 saniyede kullanıyorum mesela. BIOS sıfırlanınca aynı moda dönerse eski haline dönecektir büyük ihtimalle.

Bios'u birçok kez sıfırladım. Hatta yeni Bios pili bile aldım. Diskleri gördüğü kısımda HDD ışığı da 30 sn boyunca aralıksız yanıyor. Bahsettiğiniz saniye ayarını bulamadım. Galiba benim Bios'umda yok.
Sizce sorun nerede olabilir? Anakartta mı? SSD veya Hard Diskte mi?
Sorun çözülmüştür. BIOS'tan SATA ayarını Non-Combined yapıp SSD'yi SATA0, HDD'yi SATA1 portuna taktım.
BIOS sıfırlamayı denediniz mi? BIOS pilini çıkarıp 1-1.5 dakika beklemeniz yetecektir.
Ayrıca BIOS ayarlarında saniye ayarı var. Tam adını hatırlamıyorum ne yazık ki. Ama onu ben 0 saniyede kullanıyorum mesela. BIOS sıfırlanınca aynı moda dönerse eski haline dönecektir büyük ihtimalle.

Bios'u birçok kez sıfırladım. Hatta yeni Bios pili bile aldım. Diskleri gördüğü kısımda HDD ışığı da 30 sn boyunca aralıksız yanıyor. Bahsettiğiniz saniye ayarını bulamadım. Galiba benim Bios'umda yok.
Sizce sorun nerede olabilir? Anakartta mı? SSD veya Hard Diskte mi?
Sorun çözülmüştür. BIOS'tan SATA ayarını Non-Combined yapıp SSD'yi SATA0, HDD'yi SATA1 portuna taktım.

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı