Q9400 nasıl OC yapılır?

Tommy Vercetti

Hectopat
Daha fazla  
Bu işlemciye overclock yapmak istiyorum ama nasıl yapılacağına dair hiçbir fikrim yok daha önce hiç yapmadım.
Yarım saat GTA 5 oynadım ayarlar en düşük te ve 800 600 çözünürlükte idi.
Maximum 71 dereceyi gördü.
İşlemci kullanımı %85 %95 arası gidip geldi.
Maalesef 15 20 FPS aldığım için daha fazla test edemedim.
Stok soğutucu kullanıyorum ve boşta 32 derecede çalışıyor işlemci.
Anakart P5G41cmLX combo.
RAM 4 GB 1333 MHz.
Ekran kartı GT 710 2 GB.
PSU 300W.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anakartın farklı ama yinede yardımcı olabilir eğer mavi erkan verirse voltaj değerlerini biraz daha kıs vermeyene kadar stock soğutucu ile pek önermem yinede sana kalmış eğer GTA V için diyorsan AfterBurner ile ekran kartına da yap dikkatli ol yakma kartları.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
anakartın farklı ama yine de yardımcı olabilir eğer mavi erkan verirse voltaj değerlerini biraz daha kıs vermeyene kadar stock soğutucu ile pek önermem yine de sana kalmış eğer GTA V için diyorsan Afterburner ile ekran kartına da yap dikkatli ol yakma kartları.

GTA 5 için değil güçlü bir oyun olduğu için onunla sıcaklık testini yaptım.
3.1 GHz civarını çıkarmak istiyorum bu GHz'de bozulma gibi bir risk var mı?

Her OC de bir risk vardır. Fakat işlemci olası bir durumda kendini kapatır ayarları sıfırlar. Ekran kartı pek işlemci kadar yetenekli değil o konuda. Zaten 3.1 çıkarken pek sorun çıkarmaz.

Her OC de bir risk vardır. Fakat işlemci olası bir durumda kendini kapatır ayarları sıfırlar. Ekran kartı pek işlemci kadar yetenekli değil o konuda. Zaten 3.1 çıkarken pek sorun çıkarmaz.
Hocam şimdi oc yapmaya başladım. sizin attığınız videodan pek birşey anlamadım o yüzden başka bir videdan yapıyorum ama şuan adam voltaj artırıyor ben voltaj attırmadan kaç ghz ye kadaf çıkabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı