Çözüldü Q9400 R7 370 Battlefield 3 FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CptnAktas

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar biliyorum sürekli böyle konular açıyorum fakat gerçekten anlam veremiyorum. Intel Core 2 Quad Q9400 R7 370 4 GB ve 8 GB RAM'li sistemimin BF 3'te 20 FPS almasına anlam veremiyorum. Bundan 4-5 ay önce böyle değil de orta-yüksek ayarda akıyordum şimdi en Low'da olsa Ultra'da olsa değişmiyor, ve benden kat kat düşük bilgisayarı olan kuzenim bu oyunu 40-50 FPS'de oynuyor.

Dosya Ekleri

• 1607704233436.png
    1607704233436.png
    623,6 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Driver problemi yaşıyor olabilirsin ekran kartı sürücülerini temiz kaldırıp yeniden yüklemeyi dene. Sanki microsoft'un dandik driver'ıyla oynuyor gibisin oyunu. AMD'nin sitesinden indirmek en iyisi.
Ayrıca yukarıdaki dediklerim işe yaramazsa işlemcinin, anakart chipsetinizin soğutucu bloklarının ve ekran kartınızın termal macununu yenileyin. HWmonütör'de göstermese de sistemin dediğim kısımlarında ısınma oluyor olabilir.
Driver problemi yaşıyor olabilirsin ekran kartı sürücülerini temiz kaldırıp yeniden yüklemeyi dene. Sanki microsoft'un dandik driver'ıyla oynuyor gibisin oyunu. AMD'nin sitesinden indirmek en iyisi.
Ayrıca yukarıdaki dediklerim işe yaramazsa işlemcinin, anakart chipsetinizin soğutucu bloklarının ve ekran kartınızın termal macununu yenileyin. HWmonütör'de göstermese de sistemin dediğim kısımlarında ısınma oluyor olabilir.

Son düzenleme:
Çözüm
Driver problemi yaşıyor olabilirsin ekran kartı sürücülerini temiz kaldırıp yeniden yüklemeyi dene. Sanki Microsoft'un dandik driver'ıyla oynuyor gibisin oyunu. AMD'nin sitesinden indirmek en iyisi.
Ayrıca yukarıdaki dediklerim işe yaramazsa işlemcinin, anakart chipsetinizin soğutucu bloklarının ve ekran kartınızın termal macununu yenileyin. Hwmonütör'de göstermese de sistemin dediğim kısımlarında ısınma oluyor olabilir.

Driver da şöyle bir durum var AMD'nin sitesinden son driveri kurduğumda FPS düşüyor önerilen dediği driveri kurunca FPS biraz daha normalleşiyor termal macun durumunu da bir bilgisayarcıya götüreyim.

Buradan driver'ınızı indirip kurun. https://www.amd.com/en/support/grap...es/amd-radeon-r7-300-series/amd-radeon-r7-370
Belki sistemsel bir çakışma vs. olabilir bilgisayarınıza dosyalarınızı güvenli bir şekilde yedekledikten sonra temiz bir format atıp driver'ınızı kurarsanız FPS açısından daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

Eğer format atabilirseniz kendiniz atın derim belki bilgisayarcıya götürmeye gerek de kalmaz yani. Atamıyorsanız bilgisayarcı temizinden bir format atsın driverlarını yüklesin gerekli programları ve updateleri yapsın bir de kasanın tozunu falan alsın güzelce, termal macununu yenilesin. Tamamdır bu şekilde sorununuz %90 çözülmesi gerek.

Buradan driver'ınızı indirip kurun. https://www.amd.com/en/support/grap...es/amd-radeon-r7-300-series/amd-radeon-r7-370
Belki sistemsel bir çakışma vs. olabilir bilgisayarınıza dosyalarınızı güvenli bir şekilde yedekledikten sonra temiz bir format atıp driver'ınızı kurarsanız FPS açısından daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

Eğer format atabilirseniz kendiniz atın derim belki bilgisayarcıya götürmeye gerek de kalmaz yani. Atamıyorsanız bilgisayarcı temizinden bir format atsın driverlarını yüklesin gerekli programları ve Update'leri yapsın bir de kasanın tozunu falan alsın güzelce, termal macununu yenilesin. Tamamdır bu şekilde sorununuz %90 çözülmesi gerek.

Önerilen driveri yükleyince kasma düzeldi denebilir. Zaten bir kere Windows'un kendi formatından C'ye format attım ve bütün driverlar yüklü ama güvenilir bir bilgisayarcıya götürüp tüm bakımlarını yaptıracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı