Q9550 Sıvı Soğutma Önerisi

REB3L

Kilopat
-İşlemci: Q9550 3.5 GHZ
-Ekran kartı: Asus GTX 670 2 GB
-RAM: 2x4 DDR2 1066 MHZ
-Anakart: Gigabyte 965P-S3
-Windows 10 son sürüm ve güncel

İşlemcimi overclock'lu bir şekilde kullanıyorum 3.5 GHZ ve üzerine çıkartıyorum ısınma sorunları ile karşılaşıyorum. Güncel oyunlara yetiyor güncellemek istemiyorum tabi O.C'siz yetmiyor. Sıvı soğutma konusunda pek bilgi sahibi değilim hangi marka ve modelleri önerirsiniz benim işlemcimin güncel sıcaklığı 80 dereceleri buluyor, bunu da göz önünde tutarak önerilerde bulunabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malesef sizin sorunuzu cevaplayamayacağım çünkü yeterli bir bilgim yok fakat işlemciyi nasıl 3.5 GHZ hızına kadar çıkardığınıza dair güzel bir rehber hazırlasanız harika olur gerçekten. Birçok kişiyi aydınlatmış olursunuz.

Malesef sizin sorunuzu cevaplayamayacağım çünkü yeterli bir bilgim yok fakat işlemciyi nasıl 3.5 GHZ hızına kadar çıkardığınıza dair güzel bir rehber hazırlasanız harika olur gerçekten. Birçok kişiyi aydınlatmış olursunuz.
En kısa zamanda bir rehber yaparım 3.7 GHZ benim ulaşabildiğim en yüksek değerler 3.5 GHZ de bıraktım şuanlık
Cooler Master MasterLiquid Lite 240 (NanoKatalog)
COOLER MASTER MASTERLIQUID LITE 240 (Vatan)

Ben bu sıvı soğutmayı i7 7700K ile 4.8Ghz overclock ile kullanıyorum, ve gayet memnunum. Isı değerlerim Prime95 ve AIDA64 gibi test programlarında maksimum 72 dereceleri görüyor. İncelemelerine bakarak, kafana yatarsa alabilirsin.
Öneriniz için teşekkürler
Bence bu sokette xeon işlemci kullanmıyorsan sıvı soğutma gereksiz. 4 borulu bir soğutucu iş görür.
Önerebileceğin ürün varmı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı