Q9650 ve RX570 ne kadar darboğaz yapar?

slayerwqw

Hectopat
Ekran kartını yeni aldım AMD sisteme geçeceğim. Şimdilik Q9650 kullanıyorum darboğaz ne kadar var? Varsa nasıl önleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Q9500 ile oyunlardan soğudum. O işlemciyle sanki RX570 değil de GT 1030 kullanıyor gibiydim. AMD Radeon ayarları hep güç tasarruf modunda idi. FPS kısıtlaması yapmak zorunda kalıyordum. Yani hocam o ekran kartı sağlam işlemci istiyor. Aksi halde işlemci, ekran kartının isteğine yetişemiyor.

Ben Q9500 ile oyunlardan soğudum. O işlemciyle sanki RX570 değil de GT 1030 kullanıyor gibiydim. AMD Radeon ayarları hep güç tasarruf modunda idi. FPS kısıtlaması yapmak zorunda kalıyordum. Yani hocam o ekran kartı sağlam işlemci istiyor. Aksi halde işlemci, ekran kartının isteğine yetişemiyor.

Hocam oyunları en yüksek ayarda oynasam etki eder mi?

Aldığım WattMan hataları da cabası.

Hocam oyunları en yüksek ayarda oynasam etki eder mi?

Hocam bu durumda dropları azaltmak için ayarları kısmak zorundasınız. Zira dediğim gibi, işlemci yetişemiyor.

Ben sattım RX570'i GT1030 aldım. O sisteme başka çare yok.

Evet hocam ara sıra drop yiyorum yüksek ayarlarda bir de anakartım Max 4 GB RAM destekliyor.
Ben 8 GB RAM'de yaşadım bu sorunları. 4 GB daha zor.

Hocam zaten AMD sisteme geçeceğim o yüzden şimdilik idare etsin gözüyle bakıyorum.

O zaman sorun yok hocam. AMD software ayarlarında Radeon chill açık olsun. FPS sınırlamasını yapın. En azından WattMan hatası ile uğraşmayın.

Ve CPU'ya yüklenen oyunlardan uzak durun. :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı