QCY T20 stereo nasıl yapılır?

YcLGaMeR

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP VİCTUS 16
Konu: QCY T20 sol kulaklık ve sağ kulaklık ayrı takılıyor. Stereo nasıl yaparım?

Öncelikle kulaklığın kutusunda beyaz ışık var ve sadece şarj olaylarında kutu dolup dolmamasını gösteriyor.
Kulaklıklarda ise beyaz ve kırmızı ışık var.
Kulaklıklar şarj olurken kutuda sürekli kırmızı yanar.
Kulaklıklar şarj olduktan sonra kutu içinde yaklaşık 30 saniye beyaz yanar ve söner.

Gelelim problemlere;

Önemli: Kulaklıkların ikisinde şarj var bundan eminim.

1- ) Sağ ve sol kulaklık mono olarak ayrı ayrı takılıyorlar. Bluetooth açıp baktığımda sol ve sağ kulaklık ayrı ayrı gözüküyor.

2-) Sol kulaklık şarj olması için kutusuna koyduğumda bazen hemen bazen de 2 dakika sonra bazen 5 dakika sonra şarj olmaya başlıyor. Eninde sonunda şarj oluyor bu konuda problem yok.

3-) QCY T20 sıfırlama işlemi yaptığımda (iki kulaklığın dokunmatiğine 5 defa dokunuyorsun ve sonra iki kulaklıktaki beyaz ışıklar 5 defa yanıp söner. Daha sonra ışıklar kapanıp açılır ve sıfırlama biter. Sıfırlama işlemi yaklaşık 30 saniye falan sürüyor.) Sağ kulaklık işlemi düzgün yapıp bitirirken sol kulaklıkta 5 defa beyaz yandıktan sonra kapanıyor ve yaklaşık 5 dakika sonra geri geliyor.

4-) Problem ilk baş gösterdiğinde sol kulaklığı görmeyince kutuya koyup tekrar tekrar çıkarıyordum. Bağlanınca ses geliyordu anlıyordum.

5-) Sağ ve sol kulaklıklar ayrı ayrı Bluetooth'ta gözüktüğünü söylemiştim. Ayrı ayrı bağlayıp acaba seste bozulma var mı diye kontrol ettim ve ses konusunda ilk günkü gibi aynı ve güzel.

Ekstra:
Arkadaşlar birçok defa sıfırlama yaptım.

Şu 45-50 saniye basılı tutun diye birçok yerde gördüğüm tavsiyeyi denedim olmadı.

Asıl problem stereo değil de mono çalışması ve sıfırlama yapınca düzeliyor deniyor ama sıfırlama çözüm olmuyor.

Bu cihazların bilinmeyen çözümleri yok mudur?

Bu cihazı geliştirenler ne bileyim belki farklı dokunmalarla başka çözümler sunmuş olabilirler.

Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Bu sırada birçok kez sıfırlama yapmayı deneyeceğim.

Şimdiden teşekkürler...

Güncelleme: Sıfırlama denemeleri sonucu stereo moda almayı başardık ama sol kulaklık hala keyfine göre geliyor. Stereo mod açıldı ama sol kulaklık şarjı kafasına göre alıyor bağlanmayı da kafasına göre yapıyor. Bağlandıktan sonra tabii ki sorun çıkarmadı.

Son düzenleme:
Hocam stereo nasıl yaptınız? Bir de sizin uygulamada firmware upgrade yapılabiliyor mu kulaklığa? Gördüğüm kadarıyla apple cihazlarda firmware upgrade kısmı mevcut. Androdi tarafında yok bu kulaklıkta.

Yeni konular

Geri
Yukarı