QNAP TS 431 NAS USB Aktarım Yavaşlığı Problemi

alionder

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Qnap Ts 431 incelemeniz için teşekkürler: QNAP TS 431 NAS İncelemesi - Technopat bu cihazı almamda bana yardımcı oldu.

Kurulumunu tamamladım fakat bir sıkıntı var siz de aynı problemi farkettiniz mi merak ediyorum?

USB'den NAS içindeki disklere veri transferi yaparken hız 3 MB'ı geçmiyor. Hem cihaz içindeki yazılımda hem de bilgısayardan kopyala yapıştır şeklinde denedim, hep aynı sonuç çıktı.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
NAS kullanımında sık yapılan hatalardan birisi bu, File Station altında Move ya da Copy komutu ile aktarırsanız USB hızınız normal, olması gerektiği şekilde çalışır. Yoksa PC'de verdiğiniz komutlar dolanbaçlı işlenir ve yavaş olur.

Mesajınızda zaten cihaz içerisinden yaptığınızı belirtmişsiniz ancak konuya gelen kullanıcıların çoğu bu şekilde çözüm bulacak. Daha detaylı araştırmadan önce tekrar sormam gerekiyor: Tam olarak yukarıdaki gibi mi yaptınız?

Ali Bey merhaba,

Cevabınız ve ilginiz için çok teşekkürler.
Web arayuzunden tekrar denediğimde Usb 2.0 ile 20MB/S, Usb 3.0 ile denediğimde ise 60 MB/S hızlarımı yakaladım. Tahminim kadar hızlı değil ama yine de çok faydasını gördüğüm bir cihaz.

Nadiren de olsa bazen ağda görünmüyor cihaz bu tip sıkıntılar normal midir?

Geri
Yukarı