QP SUPER NOVA vs İtopya MASTER-501-ANM

Egean35

Kilopat
Daha fazla  
Basliktan anlasildigi uzere iki bilgisayar arasinda kaldim ve cok fazla anladigimi soyleyemedigim icin karar vermekte zorlaniyorum. Oncelikle magaza suphem de bulunmakta. Ilk sistem QP Bilisim'den ve Technopat ile birlikte calistiklarindan dolayi guvenebiliyorum ancak İtopya magazasinin sattigi ikinci sistemin diger magazalara gore ucuzlugu biraz kafami kurcaliyor gibi. Sistemlere geceyim;
Ek olarak az bir farkla islemciyi 2600'e yukseltmeyi dusunuyorum ve boylece 6020 TL civarinda bir masraf cikiyor ortaya.
Bu sisteme ek olarak ise ayni RAM'den bir tane daha almayi dusunuyorum ve bu ekten sonra fiyati 6186 TL oluyor. Bu sistemde canimi sıkan bir iki unsur var. 500W PSU bulunuyor ve bu sistemde sıkıntı yaratma soz konusu olup olmayacagi kafami kurcaliyor. Ayrica kasa hakkinda olumsuz yorumlar gordum. Ancak kullanmadigim ve cok fazla bilgi bulamadigim icin kendi fikrimi olusturamadim.

Bu iki sistem arasinda hangisini tercih etmeliyim? Yardimlariniz icin tesekkur ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de master 501 sistemini düşünüyorum. 600 W sisteme hayli yeter ben de sistemi 600W yapıp, üstüne 8 gb ram daha ekleyip, kasayı k500l yapıp, ssd yi de samsung 860 evo 250gb yapıp ve son olarak anakartı msi bazooka yapıp alcam
Fiyat:6.800 küsür ediyor
Size de tavsiye ederim...

QP'ye R5 2600 ekleyince 5900 TL ediyor.
Master 501'e 16 GB RAM ekleyince 6200 TL ediyor.

Bileşen olarak QP daha iyi. Gerek kasa, gerek PSU, gerek SSD.

Bütçeye göre tercih edin. 5900 TL verebilirseniz QP'ye R5 ekleyerek, 6200'e çıkarsanız Master 501'i 16 GB RAM'li olarak tercih edin.

Master 501'i alırsanız SSD'yi değiştirin, SU650 modeli sorunlu bir model olduğu söyleniyor. Onun yerine 240 GB SU630 ekleyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı