Quick CPU ile overclock yapmak

SezginÖztokcan

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarım
Quick CPU ile bilgisayara overclock yaptım, tüm değerler %100'dü, sonra bilgisayarım PUBG Mobile oynarken aniden kapanmaya başladı, sürekli kapanıyordu hiçbir hata vermeden. Her yeri araştırdım bulamadım sorunumu, çözemedim. Sonra aklıma MSI Afterburner geldi. Programı indirdim tabii ki hiç bilmiyorum kullanmasını. İşlemci ve ekran kartı sıcaklıklarına baktım, ona bakarken oyun oynarken bilgisayara hem bir de yük bindirdim kapanmıyor artık. Şimdi Quick CPU ile yaptığım overclock MSI Afterburner ile yaptığım zaman değişti mi? Bir karışıklık olmaz değil mi? Çok fazla anlamıyorum bu işlerden, neden bulaştım ben de bilmiyorum ama bilgisayarım çok şükür kapanmıyor artık. Bu arada MSI Afterburner'ın kendi default ayarlarını kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Stabil olmayan hız aşırtma işlemlerinde böyle sorunlar yaşanabilir. Yaptığınız işlemleri geri aldığınıza emin olun.

Ya aldığıma emin değilim fakat MSI Afterburner ın default ayarlarını kullandığım zaman hiç bir sorun yaşamıyorum hatta eskisinden daha iyi oldu diyebilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı