Çözüm Quick CPU ile termal darboğaz önleme

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• denge.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 146
  • güç t.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 140
Hocam bu işlemler işlemcimizin performansını düşürmeden sıcaklığını düşürecek değil mi? Sizdeki işlemcinin aynısından bende var yüksek sıcaklıkta performans düşüşü yaşıyorum. Ve birde speedshift kısmındaki ayarlarınızı söyleyebilir misiniz?

Son düzenleme:

Hocam termal darboğaz oluyorsa yani ısınıp düşük frekansda çalışıyorsa evet ama maksimum frekansda çalışıyorsa ve ısınıyorsa bir şey değişmez. Bu işlemci problemli olduğundan performans artışı olur.

Hocam ben QuickCPU.exe.config dosyasını silmeme rağmen güç yönetiminde quickcpu ayarları kullanıyor. Uygulamayı da sildim ama faydası olmadı. Değiştirmeye çalıştığımda değişmiyor yardım edebilir misin?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (34).png
    130,7 KB · Görüntüleme: 132

Nasıl değişmiyor?

Son düzenleme:
Değil uygulamayı sildim ama garantiye almak için önce Config'i sildim. Böyle kaldı çözümü yok mu bunun şimdi? Uygulama içinden reset ayarı var mı?

Güç seçeneklerinde başka hangi profiller var? Zaten plan ayarlarını değiştirerek eski haline getirebilirsiniz.

Güç seçeneklerinde başka hangi profiller var? Zaten plan ayarlarını değiştirerek eski haline getirebilirsiniz.
Sadece dengeli ve quickcpu plan ayarı var ama ben dengeliye alamıyorum. Aldıktan sonra tamama basıyorum ve tekrar quickcpuya dönüyor.

Sadece dengeli ve quickcpu plan ayarı var ama ben dengeliye alamıyorum. Aldıktan sonra tamama basıyorum ve tekrar quickcpuya dönüyor.

Hocam uygulama içinde "Power Data" bölümünde "System power plan" olacak. Oradan "Dengeli" seçeneğini seçer misiniz?

Hocam uygulama içinde "Power Data" bölümünde "System power plan" olacak. Oradan "Dengeli" seçeneğini seçer misiniz?
Sağolun hocam şimdilik sorun yok ama aklımda bir şey kaldı. Bu uygulamayı indirdiğimde zip dosyası silmeme rağmen indirme tuşuna bastığım gibi iniyor. Neden öyle oluyor?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…