Quick CPU ne işe yarıyor?

Aquaranee

Hectopat
Daha fazla  
Laptopum oyun oynarken çok fazla ısınıyordu ve bunun için internette çözüm aradım. Bir çok kez quick CPU denilen program karşıma çıktı ve ısınmayı düzeltiyormuş sanırsam. Bu uygulama tam olarak ne işe yarıyor? Bilgisayarıma bir zararı olur mu?

Isınmayı düzeltmiyor, işlemci gereksiz durumlarda Parking adında moda geçer ve gereksiz çekirdekleri kapatır, bunu kernel yönetir. Bu program sayesinde çekirdeklerin Parking durumuna geçmesini engelleyebilirsin veya özelleştirdiğin % ayarına göre parking durumuna geçmesini sağlayabilirsin.

Isınmayı düzeltmiyor, işlemci gereksiz durumlarda Parking adında moda geçer ve gereksiz çekirdekleri kapatır, bunu kernel yönetir. Bu program sayesinde çekirdeklerin Parking durumuna geçmesini engelleyebilirsin veya özelleştirdiğin % ayarına göre parking durumuna geçmesini sağlayabilirsin.
Peki bu program benim işime yararmı? Yararsa %'leri kaç yapmalıyım?

Peki bu program benim işime yararmı? Yararsa %'leri kaç yapmalıyım?
Yaramaz. Isınmayı program ile önleyemezsin. Tam performans almak istiyorsan sistemini temizle. Termal macununu tazele.
Önleyen yazılımlar var ThrottleStop tarzında ama bu sefer performanstan feragat etmek durumunda kalırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı