R3 1200 3.9GHz OC yapılır mı?

286525

Hectopat
Ryzen 3 1200 işlemcim var dün BIOS'dan CPU ratıo 39.00 CPU voltage 1.40000 yaptım.
Uygula desem işlemciyi yakar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Stok fanı var ve gayet iyi soğutuyor ben CS:GO oynuyorum zaten boştayken 27 derece CS:GO girdiğimde 50 derece.

Ne kadar kısmam lazım.

70'e kadar çekebilirsin hocam da sonrası biraz riskli olur bir de CS:GO zaten düşük bir oyun PUBG ya da Apex gibi Battle royal oyunları PC nizi test etmek için en iyi oyunlar olacaktır sizde varsa bunlarla da dener misiniz %100'de kullanacaktır 2 side işlemciniz ve ekran kartınızı.

Biranda 3.1GHz'den 3.9GHz'ye çekmeyin tabii anakart kısa devre zannedip BIOS'u sıfırlayabilir ayrıca anakartınız nedir overclock için en az B350 anakart öneririm biryandan PSU'da güçlü olmalı. 1.3v verip 3.4GHz ile başlayabilirsiniz 10dk OCCT testi yapın sıcaklığın 75 dereceyi geçmemesine özen gösteriniz. Eğer sorun oluşmamışsa 3.6GHz yükseltip gıdım gıdım devam edebilirsiniz.

R5 1600 AF ile 1.325V 4.1GHz ile kullandım, şu anda 3.8GHz 1.125V ile kullanıyorum. Neden bu kadar yüksek voltaj veriyorsun ki. 1.4V sınır değerdir yani bunun üstüne çıkman önerilmez, 1.35V 3.9GHz dene sıcaklıkları kontrol ederek test yap Cinebench R20 gayet yoruyor zaten, eğer kapanmazsa kademe kademe voltajı düşür.

R5 1600 AF ile 1.325V 4.1GHz ile kullandım, şu anda 3.8GHz 1.125V ile kullanıyorum. Neden bu kadar yüksek voltaj veriyorsun ki. 1.4v sınır değerdir yani bunun üstüne çıkman önerilmez, 1.35V 3.9GHz dene sıcaklıkları kontrol ederek test yap Cinebench R20 gayet yoruyor zaten, eğer kapanmazsa kademe kademe voltajı düşür.

1.4v olayı bazı hava soğutmalar için yüksek sıcaklık anlamına gelir 75-80 derecede uzun süre kullanmayacaksan pek bir zararı dokunmaz. Ama gidipte 1.5v vermeyede gerek yok tabii.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı