R3 1200 AF ve RX 580 darboğaz yapar mı?

ersalbakkal

Hectopat
Arkadaşlar indirimden RX 580 aldım Ryzen 3 1200 AF alacağım bütçeye o uyuyor ama darboğaz vs yapar mı OC yapmadan kullansam? YouTube'da birkaç kişi paylaşmış, olmuyor gibi sizlerin de fikrini almak istedim.
Anakart B450M S2H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın OC destekliyor. İyi bir soğutucu ile kullanabilirsiniz. Çözünürlüğü yüksek tutun. Sıkıntı olmaz.

Darboğaz olur ama çok ta hissedilmez. R3 1200, af modeli de olsa RX 580'i tam anlamıyla besleyebilecek bir işlemci değil. Anakart seçiminiz iyi, sonradan bütçeniz el verirse Ryzen 5 işlemci alıp darboğaz'dan kurtulabilirsiniz. Yükü mümkün oldukça ekran kartına bindirmeye çalışın.

Anakartın OC destekliyor. İyi bir soğutucu ile kullanabilirsiniz. Çözünürlüğü yüksek tutun. Sıkıntı olmaz.

İşlemcinin soğutucusu yeterli olmaz mı oyunları Ultra'da oynamasa da olur orta veya düşük ayarlar da bana kafi. Yeter ki FPS düşmesi yaşamıyım.
Darboğaz olur ama çok ta hissedilmez. R3 1200, af modeli de olsa RX 580'i tam anlamıyla besleyebilecek bir işlemci değil. Anakart seçiminiz iyi, sonradan bütçeniz el verirse Ryzen 5 işlemci alıp darboğaz'dan kurtulabilirsiniz. Yükü mümkün oldukça ekran kartına bindirmeye çalışın.

Ya aslında Ryzen 5 1600 AF alacaktım ancak RX 580 uyguna gelince bütçe sıkıntısı yaşamamak için Ryzen 3 1200 AF düşündüm fiyat olarak 2 kat fark var aralarında ama bekleyip 1600 AF'da alabilirim.

İşlemcinin soğutucusu yeterli olmaz mı oyunları Ultra'da oynamasa da olur orta veya düşük ayarlar da bana kafi. Yeter ki FPS düşmesi yaşa mıyım?

OC yapmayacaksınız yeterli olur. Çözünürlüğü yüksek tutarsanız fazla hissetmezsiniz. İleri de OC niyetiniz olursa soğutucu alırsınız.

Aynı anakart, aynı işlemci stock soğutucu ile 3.925 GHZ hız aşırtmalı kullanıyorum, sıcaklıklar tam yükte 75 dercelerde seyrediyor, kapalı kasa birde. +0.300 mV verdim zaten en son o kadar oluyor. Sende kaç GHZ olur bilemem. Sen çift kanal ve 3600 MHz gecikmesi fazla olmayan RAM kullansan birde 4.0 GHZ yakın hız aşırtsan 1080p için darboğaz ortadan kalkacaktır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı