R3 1200 sistemde oyunlar kasıyor

Bulut Eker

Decapat
Daha fazla  
Gencler bilgisayarımın sistemin gayet iyi olduğunu düşünüyorum fakat her oyunda garip garip kasıyor kafayı yiyeceğim. Oyunda ekran yirtilmalari oluyor V-Sync aç demeyin 60 FPS sabitleniyor ve hassasiyet falan gariplesiyor oynanmıyor ve V-Sync'da kalabalık yerlerde kasıyor cidden sinir bozucu.
Ekran kartım = AMD Ryzen 560X.
İşlemcim = AMD Ryzen 3 1200 Quad Core Processor 3.10 GHz RAM 8 GB edisyon Windows 10 Pro monitör 60 Hz. Bir çözüm bulun yoksa bu bilgisayarı parçalayacagim sanırım.

Sisteminiz maalesef günümüz için iyi değil. Hangi oyunlarda kasma problemi yaşıyorsunuz? Ona göre anlarız problemin donanım yetersizliği olup olmadığını.

Kalabalık yerlerden kastın nedir? Cyberpunk 2077 veya Assassin's Creed Odyssey'in NPC'leri bol, şehir bölgelerinden bahsediyorsan minimum 60FPS+ için topları çok sağlam işlemcilerle beraber orta/orta-üst seviye ekran kartları lazım. R3-1200 + RX560 veya 1050 Ti ile olacak bir iş de değil bu, eğer ki bu tarz bir durum varsa sistem gereksinimleri çok daha düşük oyunlar oynamayı deneyebilirsin mesela.
. Bir çözüm bulun yoksa bu bilgisayarı parçalayacagim sanırım.
Bilgisayarı parçalamak yerine parasını kazanıp daha güçlü bir sistem almayı düşünebilirsin belki.

Reis Aklına Gelebilecek her oyunda craft risede bile.
Monitörün Free-Sync falan destekliyorsa açıp üstüne override ayarını aktif hale getirmeyi de deneyebilirsin, Samsung'un bazı curved monitörlerinde bu ayarlar açılmayınca 60FPS+ gibi değerler alsan dahi sistemde kasıyormuş gibi bir hissiyat veriyordu mesela, MSI Afterburner üzerinden oyun içi kullanım değerlerini de atarsan seviniriz.

Monitörün Free-Sync falan destekliyorsa açıp üstüne override ayarını aktif hale getirmeyi de deneyebilirsin, Samsung'un bazı Curved monitörlerinde bu ayarlar açılmayınca 60FPS+ gibi değerler alsan dahi sistemde kasıyormuş gibi bir hissiyat veriyordu mesela, MSI Afterburner üzerinden oyun içi kullanım değerlerini de atarsan seviniriz.

Hocam Free-Sync Açmayı Halledemedim. Oyun içi kullanım değerleri ise V-Sync açık değilken craft Rise'de 200-300 civarı ama aşırı drop yiyorum ve ekran yırtılıyor. Valorant'ta ise 120 130 civarı FPS V-Sync açık değilken. Bir de şu Free-Sync olayını nasıl yapabilirim yardımcı olur musun hocam. Monitörüm Casper C236FHD-L 23'6 LED monitör.

Geri
Yukarı