R3 1300X 1050 Ti BF 1 darboğaz

izb

Hectopat
Sistem Ryzen 3 1300X GTX 1050 Ti 600W Bronze sertifikalı PSU 8 GB 2400MHz CL 17 Hi-Level RAM. darboğaz nereden kaynaklanıyor olabilir? Ayarlar yüksekte en yükseğe alsan dahi darboğaz oluyor ve 3.7 frenkansında Turbo'da.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (13).png
    Ekran Görüntüsü (13).png
    1,2 MB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde sağlam ve güçlü bir 4/4 Intel işlemci bu oyun için yeterli ancak sizin sorun tekli çekirdek performansı düşük olan 1300X ve düşük frekanslarda çalışan yetersiz RAM miktarından kaynaklanıyor, özellikle de Argon ormanı o kadar yük bindiren bir harita olmamasına rağmen 1050 Ti gibi giriş seviyesi bir oyuncu kartına bile yetişememiş işlemci. Değişim gerekiyor.

Normalde sağlam ve güçlü bir 4/4 Intel bu oyun için yeterli ancak sizin sorun tekli çekirdek performansı düşük olan 1300X ve düşük frekanslarda çalışan yetersiz RAM miktarından kaynaklanıyor, özellikle de Argon ormanı o kadar yük bindiren bir harita olmamasına rağmen 1050 Ti gibi giriş seviyesi bir oyuncu kartına bile yetişememiş işlemci. Değişim gerekiyor.

Bir Amiens falan girsin işlemci anında yamulur bence. 2200G bile darboğaz yapmıyordu burada benim sistemde.

4 GB daha bellek eklersen sorun çözülecek. Ama Origin'ın Game özelliğini kapatmak ve renderdevice. Renderaheadlimit 2 kodunu kullanmak sorunu çözebilir.

Kapalı kodu yazmadım denerim.
Normalde sağlam ve güçlü bir 4/4 Intel işlemci bu oyun için yeterli ancak sizin sorun tekli çekirdek performansı düşük olan 1300X ve düşük frekanslarda çalışan yetersiz RAM miktarından kaynaklanıyor, özellikle de argon ormanı o kadar yük bindiren bir harita olmamasına rağmen 1050 Ti gibi giriş seviyesi bir oyuncu kartına bile yetişememiş işlemci. Değişim gerekiyor.

Bana problem RAM'dan kaynaklanıyor gibi geldi ama RAM kullanımı az.
Normalde sağlam ve güçlü bir 4/4 Intel işlemci bu oyun için yeterli ancak sizin sorun tekli çekirdek performansı düşük olan 1300X ve düşük frekanslarda çalışan yetersiz RAM miktarından kaynaklanıyor, özellikle de argon ormanı o kadar yük bindiren bir harita olmamasına rağmen 1050 Ti gibi giriş seviyesi bir oyuncu kartına bile yetişememiş işlemci. Değişim gerekiyor.

1500TL var elimde 3 gün sonra Ryzen 3600 almaya gideceğim fakat 8 GB RAM'dan gene darboğaz olmasın.

Son düzenleme:
Kapalı kodu yazmadım denerim.

Bana problem RAM'dan kaynaklanıyor gibi geldi ama RAM kullanımı az.

1500TL var elimde 3 gün sonra Ryzen 3600 almaya gideceğim fakat 8 GB RAM'dan gene darboğaz olmasın.
GTX 1050Ti + Ryzen 3600 pek iyi bir ikili gibi durmuyor dostum. Paran varsa aynı bellekten bir tane daha al. Bellek için fazla para harcamak istemiyorum diyorsan aynı belleğin 4 GB olanından al. Kalan paranın da üzerine koyar Ryzen 5 2600 ve RX580 alırsın. Veya R3 3300x - 1650S

GTX 1050 Ti + Ryzen 3600 pek iyi bir ikili gibi durmuyor dostum. Paran varsa aynı bellekten bir tane daha al. Bellek için fazla para harcamak istemiyorum diyorsan aynı belleğin 4 GB olanından al. Kalan paranın da üzerine koyar Ryzen 5 2600 ve RX580 alırsın. Veya R3 3300X - 1650S.

Geleceğe dönük olarak sonra RX 5700XT alacağım.
GTX 1050 Ti + Ryzen 3600 pek iyi bir ikili gibi durmuyor dostum. Paran varsa aynı bellekten bir tane daha al. Bellek için fazla para harcamak istemiyorum diyorsan aynı belleğin 4 GB olanından al. Kalan paranın da üzerine koyar Ryzen 5 2600 ve RX580 alırsın. Veya R3 3300X - 1650S.

RAM'ı 16 GB yaparsam darboğaz biraz azalırmı acaba 1 ay idare eder mi?

Geri
Yukarı