R3 2200G sistem kendi kendine kapanıyor

toztEEm

Kilopat
Daha fazla  
Neredeyse 3 defa bilgisayarım kendi kendine bir hata vermeden kapanıyor. Oyunda veya canlı dersteyken kapanma oldu. RAM testi yaptım ve bir hata bulunmadı. İşlemci sıcaklık değeri boşta 34-41 derece arasında. Acaba 8 fan olduğu için PSU mu yetersiz diye düşündüm fakat fan haricindeki parçalar neredeyse 250W tüketiyor.
Windows 10 sürümüm güncel ve orijinal. Ekran kartı, BIOS ve diğer güncellemelerim güncel. Sizce sorun ne olabilir?

• İşlemci: R3 2200G (Stok Soğutucu)
  • Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX 560
  • RAM: 2x8 GB Neo Forza
  • PSU: Aerocool 400W
  • Depolama: 240GB SSD ve 500GB HDD

Neredeyse 3 defa bilgisayarım kendi kendine bir hata vermeden kapanıyor. Oyunda veya canlı dersteyken kapanma oldu. RAM testi yaptım ve bir hata bulunmadı. İşlemci sıcaklık değeri boşta 34-41 derece arasında. Acaba 8 fan olduğu için PSU mu yetersiz diye düşündüm fakat fan haricindeki parçalar neredeyse 250W tüketiyor.
Windows 10 sürümüm güncel ve orijinal. Ekran kartı, BIOS ve diğer güncellemelerim güncel. Sizce sorun ne olabilir?

• İşlemci: R3 2200G (stok soğutucu)
  • Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX 560.
  • RAM: 2x8 GB Neo Forza.
  • PSU: Aerocool 400W.
  • Depolama: 240GB SSD ve 500GB HDD.

Hocam bu arada sistemden memnun musun FPS değerleri nasıl.

PSU girişinde oynama var mı? Yani PSU girişindeki kabloyu hafif oynatınca bilgisayar kapanıyor mu?
Hayır PSU girişi düzgün. Oynatınca kapanma olmadı.
Gigabyte A320M S2H
Hocam bu arada sistemden memnun musun FPS değerleri nasıl.
Sistemden genel itibarıyla memnunum. Fakat GTA V te darboğaz oluyor. Denediğim yeni nesil oyunları cyberpunk 2077 haricinde 60 fps e kadar düşük ayarlarda oynayabiliyorum.

• İşlemci: R3 2200G (Stok Soğutucu)
  • Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX 560
  • RAM: 2x8 GB Neo Forza
  • PSU: Aerocool 400W
  • Depolama: 240GB SSD ve 500GB HDD

OCCT indirip testi başlatır mısınız? Ancak 6.2.0 sürümünü indirmeyi unutmayın.

Geri
Yukarı