R3 2200G sistem nasıldır?

Bütçe
2500TL

Simple223

Femtopat
Daha fazla  
Power Supply Aerocool VX Plus AE-VXP400 400W 262TL.
Anakart Gigabyte B450M 3200MHz(o.c) S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX 532TL.
İşlemci AMD Ryzen 3 2200G dört çekirdek 3.50 GHz+dahili GPU 976TL.
RAM Neo Forza 8 GB DDR4 3200 MHz CL16 1.35v(soğutuculu) 417TL.
SSD Patriot Burst 2.5" 120GB SATA III 560/540 195TL.

Total fiyat: 2382TL.

Dostlar öncelikle selamlar.
Günümüze ekran kartlarının stokları olmadığından veya bütçe yetmediğinden harici ekran kartlı sistem oluşturmak çok zor.
Bende böyle bir makine yapma kararı aldım çünkü bütçemde çok az.
Ve R7 240 gibi bir ekran kartına(küçümsemiyorum)o kadar para vermek istemiyorum.
Kasa almadan evden bir kasaya uzay montaj yapacağım.
Kendimde bulunan 500GB hard diski de sisteme takacağım.
İleride bir 8 GB Neo Forza RAM daha alıp Dual Channel yapmayı düşünüyorum.
Ekstra olarak para biriktirip 1050 Ti takmayı düşünüyorum.
Bir de SSD takıp hard diskten kurtulmayı.
Fikirleriniz benim için çok önemli. Başlıca sorularım şunlar:
-AMD işlemcilerde herkes ısınma sorunu var diyor, ve ben bu işlemcinin GPU'suyla oyun oynayacağım çok sıkıntı yaşar mıyım?
-Bu sistemi topladıktan sonra cebimden ne kadar çıkar?
-Ucuz bir kasa öneriniz var mıdır?
-Günümüz oyunlarında çok bir performans beklemiyorum evet, fakat acaba oynatır mı?
-Valorant, CS:GO gibi oyunlarda 60 FPS alabilir mi?
-GTA 5, BF gibi oyunlarda düşük grafiklerde kasma, drop yaşatır mı?
-Bir süre sonra çöp olur mu, bileşenler sıkıntı yaşatır mı?
-Fazla yük bindiğinde aşırı ısınma olur mu?
-Toplandığında 2000-2500 maksimum fiyat ediyor. Değer mi, fiyatına uygun mu, bu bütçeye daha iyisi toplanabilir mi, eksikleri neler?
Lütfen soruları cevaplayın yardımınıza ihtiyacım var, her türlü görüşe de açığım ayriyeten.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci bir tık daha yükseltilse bence fiyatına göre güzel bir sistem olabilir (şuan olan piyasaya göre). Ya da bellek yükseltebilirsiniz. Apu sistem alanlar genellikle bellek kısmına odaklanırlar. Şöyle bir 2x8 GB yaparsanız iyi olur gibi. Onun dışında fazla bir şey diyemeyeceğim.

İşlemci bir tık daha yükseltilse bence fiyatına göre güzel bir sistem olabilir (şuan olan piyasaya göre). Ya da bellek yükseltebilirsiniz. Apu sistem alanlar genellikle bellek kısmına odaklanırlar. Şöyle bir 2x8 GB yaparsanız iyi olur gibi. Onun dışında fazla bir şey diyemeyeceğim.
Hocam bende öyle düşünüyorum yazdım zaten,
RAM'den bir tane daha alıp dual channel yapacağım anakart destekliyormuş.
Hatta ileridede eğer ki para geçerse elime işlemci + ekran kartı alacağım.
Ama bu şekilde idare eder mi o önemli benim için.

Hocam bende öyle düşünüyorum yazdım zaten,
RAM'den bir tane daha alıp dual channel yapacağım anakart destekliyormuş.
Hatta ileridede eğer ki para geçerse elime işlemci + ekran kartı alacağım.
Ama bu şekilde idare eder mi o önemli benim için.
Eğer çok ağır işler yapmayacaksanız, yani Valorant, CS:GO gibi hafif oyunlar oynamak için düşük ayarlarda iş görür gibi. GTA 5 hakkında bir bilgim yok ancak stoklara kadar idare eder gibi gözüküyor.

Bende 2200G kullanıyorum CS:GO'da 1024 768 en yüksek ayarlarda 80-100 arası gidip geliyor ama benim sistem çift kanal RAM sizin RAM'iniz tek kanal o yüzden 50 FPS alırsınız diye düşünüyorum Valorant'ta oynatır GTA V'yi 900p de en düşükte 30-40 FPS'le oynarsınız diye düşünüyorum ben 1440x900 P normal High karşımı ayarlarda 60-70 FPS alıyorum fiyatı uygun bu bütçeye değer en kısa zamanda RAM'i çift kanal yapın ve SSD alın ayrıca para biriktirip 1050 Ti değil de 1650-1650 Super gibi kartlar alın 1050 Ti çok eskidi ısınma sorunu yok ayrıca o eskidendi GTA V de kapağı kapalı ve fansız bir kasada PC de en fazla 70 dereceye çıktı 50-60 AVG başka sorunuz var ise çekinmeden sorabilirsiniz.

Bende 2200G kullanıyorum CS:GO'da 1024 768 en yüksek ayarlarda 80-100 arası gidip geliyor ama benim sistem çift kanal RAM sizin RAM'iniz tek kanal o yüzden 50 FPS alırsınız diye düşünüyorum Valorant'ta oynatır GTA V'yi 900p de en düşükte 30-40 FPS'le oynarsınız diye düşünüyorum ben 1440x900 P normal High karşımı ayarlarda 60-70 FPS alıyorum fiyatı uygun bu bütçeye değer en kısa zamanda RAM'i çift kanal yapın ve SSD alın ayrıca para biriktirip 1050 Ti değil de 1650-1650 Super gibi kartlar alın 1050 Ti çok eskidi ısınma sorunu yok ayrıca o eskidendi GTA V de kapağı kapalı ve fansız bir kasada PC de en fazla 70 dereceye çıktı 50-60 AVG başka sorunuz var ise çekinmeden sorabilirsiniz.
Hocam zaten bende öyle düşünüyorum dual channel yapmak geliyor içimden.
Yani bunları zaten biliyorum yinede eline sağlık.
Tek sorum şu AMD işlemcilerinin düşük sistemlerde ısınma sorunu olduğunu söylüyor herkes.
Ki ben ekstra olarak GPU'sunuda kullanacağım.
Sizce çok büyük sorun olur mu, oluyor mu?
Sizde kullanıyormuşsunuz bilirsiniz, anlarsınız.

Hocam zaten bende öyle düşünüyorum Dual Channel yapmak geliyor içimden.
Yani bunları zaten biliyorum yine de eline sağlık.
Tek sorum şu AMD işlemcilerinin düşük sistemlerde ısınma sorunu olduğunu söylüyor herkes.
Ki ben ekstra olarak GPU'şunu da kullanacağım.
Sizce çok büyük sorun olur mu, oluyor mu?
Sizde kullanıyormuşsunuz bilirsiniz, anlarsınız.

Yalan hocam ısınması falan eski serilerde bazı modellerde vardı (FX gibi) şu an ben kullanıyorum hiç ısınmıyor.

Geri
Yukarı