R3 2200G sistem yükseltme

Orthros

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Şuan kullanmakta olduğum 2018 yılında topladığım bir bilgisayarım var. Genel olarak yetse de, son çıkan sistem isteyen oyunlar olunca bizimki artık geri kalmaya başladı.
Aklımda deli sorular var. Bu sistemi satıp ikinci el bir sistem almak veya bu sistemin içinde yine ikinci el parça değişiklikleri yapmak gibi.

Şuan kullandığım PC:
Gigabyte AB-350M-Gaming3 Anakart
Ryzen 3 2200G
Asus Cerberus GTX 1050 Ti Oc 4 GB
Corsair Valueselect 8+8 2400 Mhz Ram
Samsung 860 Evo 250 GB SSD
Seagate 500 GB + 1 TB HDD
Corsair VS650 Güç Kaynağı

HDD ve SSD yeni aldım. Masraf yaptığım için direkt sistemi satmayı pek istemedim emin olamadım. Sizce nasıl yapmalıyım arkadaşlar?
Şu anda bunu satıp, sıfır PC alacak bütçem yok. O yüzden yükseltmeye gidersem bu ikinci el olacak. İşlemci ve ekran kartını satıp ikinci el bir şeyler alsam sizce ne almalıyım? En azından Ryzen 5 serisi ve GTX 1070, 1080 gibi serilere çıkabilir miyim?
Bütçem en az masraf yapacak, en ucuz şekilde bilgisayarı bir tık da olsa güçlendirme yapacak kadar diyebilirim.
Yada hiç değmez ikinci el almakla uğraşma mı dersiniz? Merak ediyorum.
Bir de bu halde satsam, adaletli bir şekilde ikinci elde sistemim ne kadar eder? Bunu da sormak istiyorum.

Saygılar.

Son düzenleme:
Bu sisteme 3500-4000 verilir. Onun dışında işlemci ve ekran kartını satsanız yerine elinizdeki parayla daha iyisini koyamazsınız. Bu yüzden gittiği yere kadar devam edin. İyi bir ekran kartı parası biriktirdiğinizde elinizdeki işlemci ve ekran kartını satıp elinize geçen parayla iyi bir işlemci koyabilirsiniz.

Bu sisteme 3500-4000 verilir. Onun dışında işlemci ve ekran kartını satsanız yerine elinizdeki parayla daha iyisini koyamazsınız. Bu yüzden gittiği yere kadar devam edin. İyi bir ekran kartı parası biriktirdiğinizde elinizdeki işlemci ve ekran kartını satıp elinize geçen parayla iyi bir işlemci koyabilirsiniz.
Öncelikle teşekkür ederim. Örnek olarak ekran kartını satıp, sıfır daha iyi bir ekran kartı almaktan bahsediyorsunuz sanırım.

Geri
Yukarı