R3 2200G sistemde işlemci mi, RAM mi yüksetilmeli?

asbay0

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci: Ryzen 3 2200G
Ekran kartı: RX 570.
RAM: 8 GB 3000MHz.

Çoğunlukla Valorant ve CS:GO oynuyorum. Son zamanlarda anlık FPS düşüşleri yaşıyorum. İşlemci kullanımı %70-80, RAM kullanımı ise %60 civarlarında oluyor. Sizce yakın zamanda hangisini yükseltmem daha mantıklı olur?

Hocam işlemciyi yükseltmeniz daha iyi bir yol olur, işlemcinizi Ryzen 3 3100 ile değiştirirseniz daha iyi olur.

Valorant ve CS o kadar çok RAM'den yemiyor. Daha çok işlemciden yiyor ki bence işlemci yükselt ama tam bilemeyeceğim.

Ekran kartınız varsa önce RAM daha sonra işlemci.

İşlemci daha mantıklı ama bütçeyi arttırırsanız işlemci+RAM daha iyi olur. Ryzen'de 8x1 RAM'den 8x2'te geçince FPS artışı çok oluyor

Hocam APU sistem kullandığımdan ötürü size RAM almanızı öneriyorum.
Yaklaşık olarak %40'a varan performans artışı yaşarsınız (CS ve Valorant özelinde).

APU sistem olduğundan 3600 Mhz RAM almanız daha iyi olur.

Adata XPG Spectrix D41 8 GB 3000MHz elimdeki RAM bu ama aynısından bulamıyorum 8 GB RAM ile yetinip R5 3600'e para biriktirmek mantıklı olur mu?

Adata XPG Spectrix D41 8 GB 3000MHz elimdeki RAM bu ama aynısından bulamıyorum 8 GB RAM ile yetinip R5 3600'e para biriktirmek mantıklı olur mu?

Hocam tabii ki daha iyi olur. Eğer 3600 alamazsanız yerine 3100 veya 2600 de düşünebilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…