R3 2200G sistemde işlemci mi, RAM mi yüksetilmeli?

asbay0

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci: Ryzen 3 2200G
Ekran kartı: RX 570.
RAM: 8 GB 3000MHz.

Çoğunlukla Valorant ve CS:GO oynuyorum. Son zamanlarda anlık FPS düşüşleri yaşıyorum. İşlemci kullanımı %70-80, RAM kullanımı ise %60 civarlarında oluyor. Sizce yakın zamanda hangisini yükseltmem daha mantıklı olur?

İşlemci: Ryzen 3 2200G.

Çoğunlukla Valorant ve CS:GO oynuyorum. Son zamanlarda anlık FPS düşüşleri yaşıyorum. İşlemci kullanımı %70-80, RAM kullanımı ise %60 civarlarında oluyor. Sizce yakın zamanda hangisini yükseltmem daha mantıklı olur?

Hocam işlemciyi yükseltmeniz daha iyi bir yol olur, işlemcinizi Ryzen 3 3100 ile değiştirirseniz daha iyi olur.

İşlemci: Ryzen 3 2200G.

Ekran kartınız varsa önce RAM daha sonra işlemci.

İşlemci daha mantıklı ama bütçeyi arttırırsanız işlemci+RAM daha iyi olur. Ryzen'de 8x1 RAM'den 8x2'te geçince FPS artışı çok oluyor

Hocam APU sistem kullandığımdan ötürü size RAM almanızı öneriyorum.
Yaklaşık olarak %40'a varan performans artışı yaşarsınız (CS ve Valorant özelinde).

Adata XPG Spectrix D41 8 GB 3000MHz elimdeki RAM bu ama aynısından bulamıyorum 8 GB RAM ile yetinip R5 3600'e para biriktirmek mantıklı olur mu?

Geri
Yukarı