Çözüldü R3 2200G sisteme Ubuntu kuruluyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mehmetea

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Anakart: Gigabite B450M S2H.
İşlemci: R3 2200G.
Bu sisteme Ubuntu nasıl kurabilirim? Daha önceden Mint kurmayı denemiştim BIOS error gibi bir şey dedi.

Çözüm
Bu sisteme Ubuntu nasıl kurabilirim? Daha önceden Mint kurmayı denemiştim BIOS error gibi bir şey dedi.

Kurabilirsin. Mint'i de kurabilmen gerek aslında. ISO'yu yanlış yazmandan veya BIOS'da yanlış bir ayarın açık olmasında kaynaklı sorun yaşamış olabilirsin.

Tavsiyem Linux ISO'ları için Rufus değil Ventoy ya da etcher kullan ve UEFI kurulum yapacaksan MBR değil GPT olduğundan emin ol. BIOS üzerinden Secure Boot ayarını kapat.

Kurabilirsin. Mint'i de kurabilmen gerek aslında. ISO'yu yanlış yazmandan veya BIOS'da yanlış bir ayarın açık olmasında kaynaklı sorun yaşamış olabilirsin.

Tavsiyem Linux ISO'ları için Rufus değil Ventoy ya da etcher kullan ve UEFI kurulum yapacaksan MBR değil GPT olduğundan emin ol. BIOS üzerinden Secure Boot ayarını kapat.

Çözüm

Teşekkür ederim.

@Rona Ubuntu'yu kurabildim ama açılırken ACPI_BIOS_ERROR diye bir şey diyor ama açıliyor önemli bir şey mi?

Son düzenleme:
Ama kurtulmak isterseniz birkaç şey deneyebilirsiniz.

Buradaki adımlar belki yardımcı olur.

Bir de surekli açılirken Ubuntu enter yapmam gerekiyor direk nasıl açacağız.

Sudo gedit /etc/default/grub

Bu komutu girince bir metin açılacak. Orada grub_timeout değerinin karşısındaki sayıyı 0 yapabilirsin.

Olası bir boot sorunu ya da düzenlemesinde de eski haline getirebilirsin veya BIOS logosu gelince Shift tuşuna basılı tutarak GRUB'ın açılmasını sağlayabilirsin.

Geri
Yukarı