R3 2200G ve GTX 1050 Ti sistem düşük FPS veriyor

Ferhat Güler

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi günler arkadaşlar. Yaklaşık 3 yıl önce. MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB,
AMD Ryzen 3 2200G işlemci
G.Skill 3200 frekanslı 8 X 2 16 GB RAM

Bir oyun bilgisayarı topladım. Bu PC ilk başta küçük droplarla 70 FPS de yüksek ayarlarda Steam PUBG'si oynatıyordu. Şimdi ise düşük veya yüksek ayarlarda bile 50 FPS'nin altında 30 FPS'ye kadar düşüyor. Acaba yazılımsal problem mi var? Ekran kartı güncel. Windows 10 orijinal format attım. Acaba eksik driver mi var? Veyahut donanım olarak eskide kaldığı için mi? Bu konuda yardımcı olur musunuz?

Herkese iyi günler arkadaşlar. Yaklaşık 3 yıl önce. MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB,
AMD Ryzen 3 2200G işlemci.
G.Skill 3200 frekanslı 8 X 2 16 GB RAM.

Bir oyun bilgisayarı topladım. Bu PC ilk başta küçük droplarla 70 FPS de yüksek ayarlarda Steam PUBG'si oynatıyordu. Şimdi ise düşük veya yüksek ayarlarda bile 50 FPS'nin altında 30 FPS'ye kadar düşüyor. Acaba yazılımsal problem mi var? Ekran kartı güncel. Windows 10 orijinal format attım. Acaba eksik driver mi var? Veyahut donanım olarak eskide kaldığı için mi? Bu konuda yardımcı olur musunuz?

Donanımsal olarak eskide kaldığı için hocam aynı sistemin i3 9100FLISi var düşük ayarlarda PUBG oynasanız dahi düşükte 70 80'i geçmez.

PUBG yerinde saymadı sürekli güncelleme aldı. Benim bilgisayarımda 6700XT/5600X var. Kardeşimin bilgisayarında GTX 1070/i5 6600k var.

İkimizde PUBG oynarken ara sıra FPS düşmesi yaşıyoruz. Bence o işlemci ile aldığın FPS düşmeleri oyunun optimizasyonunu göz önüne alınca normal.

Donanımsal olarak eskide kaldığı için hocam aynı sistemin i3 9100FLISi var düşük ayarlarda PUBG oynasanız dahi düşükte 70 80'i geçmez.
Hocam yorumun için teşekkür ederim. Merak ettiğim şey pubg de eskide kalan bir oyun. Yani optimizasyon güncellemeleri yapıldığını hatırlıyorum. Umarım donanım olarak problem yaşıyorumdur. Çünkü yeni pc sipariş verdim 😃. Amd rx 6700 xt ve ryzen 5 5600 x lir pc sipariş ettim. Umarım üzmez.

Hocam yorumun için teşekkür ederim. Merak ettiğim şey PUBG de eskide kalan bir oyun. Yani optimizasyon güncellemeleri yapıldığını hatırlıyorum. Umarım donanım olarak problem yaşıyorumdur. Çünkü yeni PC sipariş verdim 😃. AMD RX 6700 XT ve Ryzen 5 5600 X lir PC sipariş ettim. Umarım üzmez.

Uzun süre götürebilecek bir sistem üzmez.

PUBG yerinde saymadı sürekli güncelleme aldı. Benim bilgisayarımda 6700XT/5600X var. Kardeşimin bilgisayarında GTX 1070/i5 6600k var.

İkimizde PUBG oynarken ara sıra FPS düşmesi yaşıyoruz.

Reis benim PC de FPS hep düşük. PUBG ilk çıktığında herkes 1050 Ti'lerle filan oynuyolardı. Birden bir 3 yıl içinde 1050 Ti'lere herkes çöp demeye başladılar. Bence haklılarda.

Reis benim PC de FPS hep düşük. PUBG ilk çıktığında herkes 1050 Ti'lerle filan oynuyolardı. Birden bir 3 yıl içinde 1050 Ti'lere herkes çöp demeye başladılar. Bence haklılarda.

Hocam sistem yenilemek şart oynanabilir bir tecrübe için. Artık 1050Ti ya da 2200G kurtarmaz, çıktığı yıllar bile alt sınıf bileşenlerdi bunlar. Ekran kartı fiyatları artık düştü özellikle AMD sistemler çok uygun ve performans güzel, tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı