R3 2200G ve RX570 anlık FPS Düşüşleri

Azat ÇETİN

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar diliyorum.
Şöyle bir problemim var. R3 2200G işlemci ve RX 570 8GB Modelini kullanıyorum. Özellikle PUBG - Fortnite gibi oyunlarda sürekli anlık FPS drop yiyorum. Birden 30 FPS ve altına düşüyor. Ne kadar ayar denediysem bir türlü başarılı kabul edilebilir bir sonuç elde edemedim. Şu anda bu oyunları oynamaktan mahrum biri olarak bilgili ağabeylerin fikirlerine ihtiyacım olduğunu belirtmek isterim. Sistem bilgilerimi de alt tarafa bıraktım. Teşekkürler.

CPU: AMD Ryzen 3 2200G
Anakart: MSI A320M PRO-VH PLUS
GPU: MSI RX 570 ARMOR 8GB
SSD: SANDİSK 120GB
RAM: 2 X 4GB 2666MHz (O.C 3200MHz) de kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun içi görüntüleri paylaşır mısınız? Ayrıca sürücüleriniz güncel mi? Bu arada bir çok yönden aynı olan sistemi kullanıyorum ve ben hiçbir oyunda FPS drop yaşamıyorum Just Cause 3 dışında. O da ani düşüşler. Bir saniye içinde olup bitiyor.

Aynı sistemin 4gb'li modeli bende var. Pubg'de yüksek ayarlarda 75 80 fps lerde oynarken bende birden özellikle Mirammar haritasında çok drop yiyorum. Senin ki gibi 30'lara düşmesede 40 45 civarına iniyor ve bu çok sinir bozuyor. Hala çözümünü bulamadım

BIOS üzerinden IGP "Integrated Graphics Adapter" kısmını devre dışı bırakıp deneyin.
AMD internet sayfasından chipset sürücülerini kurunuz.
Bunun haricinde, PUBG optimize olmayan ve sistem belleğini kullanan bir oyun, 8GB sistem belleği yetersiz kalabilir. Fortnite, PUBG ye oranla nispeten daha hafif bir oyun gibi gözükse de 8GB sistem belleği de Fortnite için de sınırda denilebilir. Arka planda çalışan bir kaç ekstra uygulama ile sistem belleği ihtiyacı 8GB'ın üzerine çıkabilir.

Temiz Windows kurulumu yaptım tüm sürücüler güncel aslında sistem çok iyi FPS bazında bakarsak tüm oyunlarda ultra açıyor bazen VSR ile 4K oyun bile oynuyorum. Fakat bahsettiğim oyunlarda mousenin ani haraketlerinde takılmalar meydana geliyordu biraz araştırdım ve sanırım sorun RAM de denildiği gibi 8GB artık az geliyor ve PUBG steam üzerinde kendi sistem gereksinimlerini değiştirmiş önceden minimum 6GB İstiyordu şuan min8-max16 şeklinde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı