R3 2300X ve RX 570 sistem Online oyunlarda FPS düşmesi

Theodores

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:
Ryzen 3 2300X
ASUS Prime B450M-K
ASUS ROG STRIX RX570
G-Skill 8 GB 3000MHz
600W Power

PUBG, Batllefield 1, GTA 5 gibi Online oyunlarda işlemcim neredeyse sürekli %100 kullanırken ekran kartım değişken değerlerde kullanılıyor.
Ve oyunlarda bol bol FPS düşmesi oluyor GTA 5'te kaplamalar geç yükleniyor telefonu çıkarma için ok tuşuna bastığımda 5 saniye kadar bekleterek çıkıyor.
İşlemcime undervolt yaptım 1.254 voltajta sabit 4000MHz'de çalışıyor ve oyunlarda sıcaklıkta bir anormallik yok 70'in üstüne nadir çıkıyor.
Önerilerinizi bekliyorum aynı işlemci ve ekran kartına sahib sistemlerde bu droplar olmazken bende neden oluyor çözemedim şimdiden teşekkürler.

Diğer sistemleri bilmem ama işlemcin multiplayer oyunlar için yetersiz. BF1'de yeri geliyor 60 kişi oluyor bir oyunda darboğaz olması doğal. Ama kaplamaların geç yüklenmesine bir şey diyemem. Belki HDD sıkıntısı olabilir eskidiyse veya %100 disk kullanımı sorunu falan varsa ondan olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mesela bu sistem PUBG'de çok iyi performans veriyor ekran kartı kullanımı %100'e yakın seyrederken işlemcide %100'de çalışmıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı