R3 3100 için 150 TL soğutucu önerisi

ledogelover

Hectopat
Merhabalar, geçtiğimiz aylarda şöyle bir sistem topladım:
ASUS RX 5500 XT 4 GB
AMD Ryzen 3 3100
Gigabyte A320M S2H
Corsair Vengeance 8x2 3000MHz RAM
Sharkoon 650W 80+ PSU
Kingston M.2 NVMe 500GB SSD
Darkflash aquarius tempered 4 fanlı mesh kasa.

ASUS sağ olsun saatler sonra bile GPU 65 dereceyi çok geçmiyor, fakat CPU çok rahat 65'i geçiyor ve 70'lerde geziyor. AMD'nin kendi stok fanını kullanıyorum, kasanın önünde 3 arkasında 1 fan var ve ısıya iyi etki eder diyordum. Kasa ve GPU'yu sonradan aldım, öncesinde RX550 ve 90'lardan kalma kutu gibi bir kasa vardı ve o zaman bile CPU yine 70 derecelerde seyrediyordu.

Mesh kasada hava akışı iyi olur, daha serin kullanır, hatta OC yaparım derken CPU'nun çok rahat 70 dereceyi gördüğünü fark ettim. Bu ısı derecelerini kime söylesem çok da yüksek olmadığını söylüyorlar fakat oyunlarda ısı derecelerine baktığımda GPU'yu 60 CPU'yu 70-75 derecelerde görmek sinirimi bozmaya başladı. Öğrenciyim ve bu sistemi bile zor topladım, CPU soğutuculara şöyle bir bakınca 200-250TL gibi bir bütçe ayırmadan düzgün bir ısı farkının olmadığını da gördüm. Fakat biraz daha bakınca...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki arkadaşın Snowman M.200 adlı 70TL gibi ucuz bir fiyata olan CPU soğutucuyu test ettiğini gördüm. Arkadaş R5 3600 ile test etmiş ve iyi sonuç elde etmiş, ben de almayı düşünüyordum fakat ucuzluğu içimde bir şüphe uyandırdı, en fazla çıkabileceğim 150TL'lik bir bütçem var. R3 3100 için bir CPU soğutucu önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı