R3 3100 için 2500 TL ekran kartı önerisi

Aliarlı

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asrock B550MHDV - R3 3100 - Crucial Ballistix Sport 8x2 - PowerColor RX 6600 Hellhound - Rampage Redsky(fırın) - Xigmatek X-Calibre E 500 W Power
Merhaba arkadaşlar ekran karti bakiyorum 2. el şu anda bulduklarımda temiz ve güvenilir gozukunler. 1060 6 GB, RX 580 ve 6500XT var. 6500XT ITX modeli ve işlemcim R3 3100, anakartim A320 serisinden. Hangi karti almak daha mantikli olur. Yazılım ve temizlik açısından 1060 daha uygun olur diye düşünüyorum ama performans noktasından emin degilim.

Son düzenleme:
GTX 1660S alabilirsin. Oradaki bütün kartlardan daha güçlüdür. Tabii uyguna bulabilirsen gözün kapalı RX 6600 almalısın. Aşağıdaki kart bütçeni 150 TL ile aşıyor. Satıcıyla konuşmakta fayda var.

Hocam asla o kartları bulamıyorum çoğunda pazarlık yok cart curt diyorlar fiyatı da cok düşmüyorlar 2000 2200 civarına çekmeye çalışıyorum pazarlıkla bu bahsettiğim kartlardan hangisini önerirsiniz.

Hocam asla o kartları bulamıyorum çoğunda pazarlık yok cart curt diyorlar fiyatı da cok düşmüyorlar 2000 2200 civarına çekmeye çalışıyorum pazarlıkla bu bahsettiğim kartlardan hangisini önerirsiniz.
Senin listedeki kartlardan en güçlüsü RX 580'dir ama RX 500 serisi kartların bazılarında kronik WattMan sorunu var. Alırken buna dikkat etsen yeterli. Değil RX 580, 570 bile hala taş gibi GPU'dur. Bu serinin tek sorunu WattMan olabilir.

Senin listedeki kartlardan en güçlüsü RX 580'dir ama RX 500 serisi kartların bazılarında kronik WattMan sorunu var. Alırken buna dikkat etsen yeterli. Değil RX 580, 570 bile hala taş gibi GPU'dur. Bu serinin tek sorunu WattMan olabilir.

Evet hocam sorunsuz diye satilip agir oyun veya uzun kullanimda yazilimsal hatalar oluyor 1060la 6500'de kafa kafaya eski bir anakart kullandığım için 1060 bana mantikli geldi.

Evet hocam sorunsuz diye satilip agir oyun veya uzun kullanimda yazilimsal hatalar oluyor 1060la 6500'de kafa kafaya eski bir anakart kullandığım için 1060 bana mantikli geldi.

İsterse 2008 çıkışlı anakart olsun, PCI-e X16 slotu olduğu sürece istediğin ekran kartını takarsın, dert etmen gereken son şey anakart olsun.

Aslında WattMan hatası öyle saçma bir şey ki eski grafik kartım RX 560 ile GTA 5, CP 2077, DL 2, BF V ve bu tarz sistemi zorlayacak ne kadar oyun varsa hepsini oynardım ama Stardew Valley ya da Terraira oynamak istediğimde çat diye siyah ekrana düşerdim. Hatta Minecraft'ın ana menüsünde bile oluyordu. Açayım oyunu, içeceğimi alayım geleyim diyene kadar sistem çoktan kendisini kilitlemiş oluyordu. :) Ulan ya...

Sadece bundan dolayı şimdiki ekran kartımı NVIDIA tercih ettim ama yeni nesil AMD ekran kartları da bayağı bomba gibi, eski hallerinden eser yok. Bazen boşa NVIDIA almışım gibi hissediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı