R3 3100 ile RTX 3070 darboğaz yapar mı?

QWERT2003

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle daha yeni PC'yi güncelledim. Önceden 1050 Ti ve AMD Ryzen 3 3100 vardı ilanlara normal bakarken ucuz bir fiyata 3070 buldum ve direkt aldım. Şimdi kartı taktım fakat darboğaz oluyor sanırsam. Karta bir zarar verir mi veya işlemciye?

Merhaba, öncelikle daha yeni PC'yi güncelledim. Önceden 1050 Ti ve AMD Ryzen 3 3100 vardı ilanlara normal bakarken ucuz bir fiyata 3070 buldum ve direkt aldım. Şimdi kartı taktım fakat darboğaz oluyor sanırsam. Karta bir zarar verir mi veya işlemciye?
Hayır vermez ama yinede işlemci değişirseniz iyi olur çünkü oyunlarda çok orantısız bir FPS alırsınız.

Darboğaz yapar da fiziksek olarak bir zarar vermez, kartın tam performansından yararlanamazsınız.
tamamdır en kısa sürede işlemciyi değiştireceğim

Hayır vermez ama yinede işlemci değişirseniz iyi olur çünkü oyunlarda çok orantısız bir FPS alırsınız.
Anladım peki ekran kartına yük bindirirsem darboğaz azalırmı ?

Evet darboğaz var. Daha yüksek bir işlemciye değiştirmelisiniz. R5 5600 veya 7500F olabilir.

Darboğazın bileşenlere bir zararı olmaz. Sadece ekran kartının tam performansını alamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı