R3 3100 OC

sblodyzm1

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba.

Sistem özelliklerim:
  • G650M Power.
  • MSI B450TOMHawk (BIOS güncel)
  • 240mm sıvı soğutma.
  • 500GB m2vme.
  • 1050 Ti.
  • 2x8 3200 TUF yellow RAM.

OC gerekli çünkü C4D programına yetmiyor işlemcim.
4.0GHz yaptığımda mavi ekran almaktayım.
Nasıl güzel sonuç alabilirim?

Turbo hız ile beraber 3.9'da rahatça çalışıyor zaten. Hatta Ryzen'in kendi uygulamasından sürekli tam performans çalışmasını sağlayabiliyorsunuz. 4.0'da da sorun olacağını sanmıyorum. Ryzen Master indirip az bi güç verip biraz da voltaj verdiğinizde çok rahat o değere çıkarsınız gibime geliyor.

Kademe kademe düşürüp mavi ekran vermediğinde o ayarları kullanmaya başlayın.

Normalde 4.5 GHz görmem gerekli anakart güzel 4.5 olamsa bile 4.2 görmem gerekli neden 3.9 da takılı kalıyorum?
Turbo hız ile beraber 3.9'da rahatça çalışıyor zaten. Hatta Ryzen'in kendi uygulamasından sürekli tam performans çalışmasını sağlayabiliyorsunuz. 4.0'da da sorun olacağını sanmıyorum. Ryzen Master indirip az bir güç verip biraz da voltaj verdiğinizde çok rahat o değere çıkarsınız gibime geliyor.

Ryzen Master kullandığımda 4.2 görebiliyorum fakat Ryzen Master ile değil BIOS'tan yapmak istoyrum.

Normalde 4.5 GHz görmem gerekli anakart güzel 4.5 olamsa bile 4.2 görmem gerekli neden 3.9 da takılı kalıyorum?

Ryzen Master kullandığımda 4.2 görebiliyorum fakat Ryzen Master ile değil BIOS'tan yapmak istoyrum.
BIOS içinden nasıl yapılacağına dair pek bir tecrübem yok. Olsa da vermek istemem çünkü o riske girmem. Daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır veya varsa internette rehberlere ya da videolara da göz atabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı