R3 3100 sistem kapanıyor

behnankmscu

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 3 3100 işlemci, RX 570 4 GB, Apacer Panther, 8 GB RAM, 650W Sharkoon PSU, A320M Pro Max anakart ve M.2 SSD'ye sahibim. Bilgisayarı toplayalı 5 gün oldu ve 3 gündür sıkıntı veriyor. O da şu; gece kapatınca ve uzun süre kullanmayıp sabah açınca PC hemen açılıp kapanıyor. Fanlar, işlemci her şey çalışıyor ve 1ms gibi bir süre sonra hemen kapanıyor. Kasayı açıp herhangi bir kabloya bastırıp tekrar çalıştırınca ise sorun geçici olarak çözülüyor. Bunun sebebi ve çözümü nedir?

Ne yaptığınızda düzeldiğini tam anlayamadım. Kasayı açıp herhangi bir kabloya bastırmak tam olarak nasıl oluyor?

Ne yaptığınızda düzeldiğini tam anlayamadım. Kasayı açıp herhangi bir kabloya bastırmak tam olarak nasıl oluyor?

Şöyle hocam. Misal CPU güç kablosu veya anakartın güç kablosuna bastırıyorum sadece. Takıp çıkarma gibi bir durum yok ve tekrar çalıştırdığımda sorun gidiyor.

Şöyle hocam. Misal CPU güç kablosu veya anakartın güç kablosuna bastırıyorum sadece. Takıp çıkarma gibi bir durum yok ve tekrar çalıştırdığımda sorun gidiyor.
Gerçekten çok tuhaf bir durum veya ben daha önce karşılaşmadığım için bana öyle geliyor. Güç kablosunda temassızlık var da siz oynatınca düzeliyor olabilir mi acaba?

Vallahi şuan aklıma sadece temassızlık geldi. Eğer imkanınız varsa farklı PSU ile deneyebilirsiniz. Onda sorun yoksa muhtemelen anakarttadı

Vallahi şuan aklıma sadece temassızlık geldi. Eğer imkanınız varsa farklı PSU ile deneyebilirsiniz. Onda sorun yoksa muhtemelen anakarttadır.
O imkanım yok maalesef ama sorunun PSU ile alakalı olduğunu da nedense düşünmemekteyim.

Bugün sabah da aynı sorun gerçekleşti ve kasaya sadece az şiddetli bir şekilde vurarak çalıştırdım. Bu sorunun neyden kaynaklandığını bilen var mı?
kasayı komple söküp tekrar taktım ama sorun hala devam etmekte. Bunun çözümünü bilen var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı