R3 3100 sistemde FPS düşüşü

KemalBS

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, sistemimi 2 ay önce Vatan Bilgisayar'dan aldım. Düne kadar çok güzeldi, CS:GO'da minimum 150 FPS, maksimum 200-250 FPS kadar alıyordum. Fakat bugün bilgisayarımı açıp CS:GO'ya girdiğimde 80 ila 100 FPS arası almaya başladım. The Forest'ta ise ekran kartı oldukça ısınıyor ve GPU kullanımı %100'e ulaşıyor. Yaşım küçük, bilgisayardan pek anlamıyorum. Ayrıca sonradan araştırdığımda gördüm ki sistemim epey kötüymüş kasa olsun PSU olsun. Sistemimin linkini de buraya bırakıyorum. Bu sorunun sebebi nedir yardımcı olursanız çok sevinirim.

CS:GO ayarlarım: Düşük-orta ayarlar.

Anlık sistem yavaşlamasına bir çok şey sebep olabilir. Başlangıçta bilgisayarı zararlı yazılımlara karşı tarar mısın? Kaspersky ve Malwarebytes önerebilirim. Ayrıca sistem alındığı gibi kullanıyorsa, sistemde SSD yok. SSD almanı da öneririm.

Anlık sistem yavaşlamasına bir çok şey sebep olabilir. Başlangıçta bilgisayarı zararlı yazılımlara karşı tarar mısın? Kaspersky ve Malwarebytes önerebilirim. Ayrıca sistem alındığı gibi kullanıyorsa, sistemde SSD yok. SSD almanı da öneririm.
Aynen, sistemi aldığım gibi kullanıyorum. Bu sabah formatladım. Sonuç aynı. Dün akşam "Asus GPU Tweak II" adında bir program ile OC Mode ve Gaming Mode'a almıştım. Bunla bir alakası olabilir mi sizce?

Sıcaklık değerleri ne durumda? Sistemi Kaspersky ve Malwarebytes ile taratın. Zararlı yazılım varsa FPS düşüşünün sebebi olabilir.

Ekran kartı sıcaklığınız gayet normal. İşlemci sıcaklığını da kontrol ettikten sonra işlemci ve ekran kartı kullanımlarına bakın.

Geri
Yukarı