Çözüldü R3 3100 sistemin kapanıp kilitlenmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Kilitlenme PSU kaynaklı kalitesiz ve sertifikasız olduğu için sanırım PSU kullanılmış önceden sanırım mavi ekran için;

Minidump dosyasi oluşmuyor bende başlangıc kurtarmadan systemroot ve DMP yazıyor ama dizine baktigimda hiç mavi ekran hatası alamadım dump olarak.
Garip olan şey bugün ki testlerine göre tesadüfi de olabilir akasa venom u sokup ryzen stok fanını taktim bugün hiç kapanma yaşamadım.
PSU almayı düşünüyorum ama kesin olarak sorun onda değilse boşa para vermek istemiyorum.
Bir de PSU eski olduğu için ekran kartı lna dönüştürücü ile bağladım.
PSU kaynaklı olabilir diye düşünüyorum keşke Aliexpress'ten almasaydınız markası ne PSU'nun?

Marka bilinmiyor işte bu arada alalı 2 yıl falan oluyor yeni sisteme Volt çıkışı yetmiyor diye dusunuyordum. Ama bu sorunlarda benim eski işlemci tanım eski dediğim Intel kullaniyorkenki fanim Akasa Venom AM4 uyumlu kule fanını yeni alinan Ryzen sisteme takınca mavi ekran ve bu kapanma sorunlarıni yaşadım.

Kilitlenme PSU kaynaklı kalitesiz ve sertifikasız olduğu için sanırım PSU kullanılmış önceden sanırım mavi ekran için;

Minidump dosyasi oluşmuyor bende başlangıc kurtarmadan systemroot ve DMP yazıyor ama dizine baktigimda hiç mavi ekran hatası alamadım dump olarak.
Garip olan şey bugün ki testlerine göre tesadüfi de olabilir akasa venom u sokup ryzen stok fanını taktim bugün hiç kapanma yaşamadım.
PSU almayı düşünüyorum ama kesin olarak sorun onda değilse boşa para vermek istemiyorum.
Bir de PSU eski olduğu için ekran kartı lna dönüştürücü ile bağladım.

Dosya Ekleri

• IMG-20201005-WA0012.jpeg
    IMG-20201005-WA0012.jpeg
    80,3 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG-20201003-WA0018.jpeg
    IMG-20201003-WA0018.jpeg
    127,5 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG-20201003-WA0013.jpeg
    IMG-20201003-WA0013.jpeg
    164,6 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Çözüm