R3 3100 sistemin oyun performansı nasıldır?

Eymen Atak

Centipat
Daha fazla  
Toplayacağım sistem:
Anakart: MSI B550M-A Pro AMD AM4 DDR4 Micro ATX anakart.
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100.
Ekran kartı: AMD R7 240 ( ekran kartı zaten bende var ve ekran kartı fiyatları pahalı olduğu için sonra geliştireceğim)
Monitör: 2.el 144 Hz 1 ms bir monitör alacağım.
PSU: High Power HPQ-500ST-H12s 500W 80+ Bronze 12cm güç kaynağı.
RAM: G.Skill (2x8GB) Ripjaws V Gaming serisi 3200 MHz CL16 (16-18-18-38) siyah renkli alüminyum soğutuculu 1, 35v Dual bellek kiti.
Bu sistem Valorant'ta yüksek ya da orta ayarlarda kaç FPS verir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Toplayacağım sistem:
Anakart: MSI B550M-A Pro AMD AM4 DDR4 Micro ATX anakart.
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100.
Ekran kartı: AMD R7 240 ( ekran kartı zaten bende var ve ekran kartı fiyatları pahalı olduğu için sonra geliştireceğim)
Monitör: 2.el 144 Hz 1 ms bir monitör alacağım.
PSU: High Power HPQ-500ST-H12s 500W 80+ Bronze 12cm güç kaynağı.
RAM: G.Skill (2x8GB) Ripjaws V Gaming serisi 3200 MHz CL16 (16-18-18-38) siyah renkli alüminyum soğutuculu 1, 35v Dual bellek kiti.
Bu sistem Valorant'ta yüksek ya da orta ayarlarda kaç FPS verir?
İleride 6500 XT alırsanız mükemmel bir sistem olur tabi işlemci biraz kötü olsada en azından PCi-e 4.0 destekliyor.

PSU dışındakileri kartı değiştirince de kullanabilirsiniz ama PSU yetersiz gelebilir alacağınız ekran kartına göre diyorum. İleride almayı düşündüğünüz ekran kartını seçip PSU yeterli olur mu kontrol edebilirsiniz.

Oyun performansı dedem gibi olabilir. Her şey güzel ama kartı çok kötü.

Kartı?

İleride 6500 XT alırsanız mükemmel bir sistem olur tabii işlemci biraz kötü olsa da en azından PCI-e 4.0 destekliyor.

Evet biliyor mnormalde RX 6500'lü yapacaktım ama para olmadığı için yapamıyorum o yüzden ekran kartını ileride alacağım.

PSU dışındakileri kartı değiştirince de kullanabilirsiniz ama PSU yetersiz gelebilir alacağınız ekran kartına göre diyorum. İleride almayı düşündüğünüz ekran kartını seçip PSU yeterli olur mu kontrol edebilirsiniz.

Teşekkür ederimm.
Bu arada orta ayarlarda ne alırım acaba? Yani benim bilgisayarımda şu an çöp işlemci var orta ayarlarda alacağım bilgisayarda 40-50 FPS alırsam bana yine iyi gelir (şu anki işlemcim: Intel Xeon X3440)

Oyuna göre değişiyor bende de ekran kartına göre eski işlemci var çok ısınıyor ama PSU iyi bişey alırsan ileride ekran kartı alınca veya işlemci, bir problem yaşatmaz ve ek olarak attığın PSUyu kullanmadım ama powerboost 600w kullanıyordum az daha eski ekran kartımı yakıyordu kalitesiz kablo sebebiyle. Yani bütçeden kısılacak yer değil kesinlikle PSU ama kullanmadığım bişeyi de yerecek değilim tabi

Oyuna göre değişiyor bende de ekran kartına göre eski işlemci var çok ısınıyor ama PSU iyi bir şey alırsan ileride ekran kartı alınca veya işlemci, bir problem yaşatmaz ve ek olarak attığın PSU'yu kullanmadım ama Power Boost 600W kullanıyordum az daha eski ekran kartımı yakıyordu kalitesiz kablo sebebiyle. Yani bütçeden kısılacak yer değil kesinlikle PSU ama kullanmadığım bir şeyyi de yerecek değilim tabii.

Şey Valorant'ta orta ayarlarda kaç FPS alırım.Birde psu önerir misiniz bütçe: 600-700 @Hesher

Hocam şimdi yani PC'nin alacağım bazı şeylerini düşürüp işlemciye falan mı vereyim bilemedim bir yardımcı olur musunuz? @Hesher @canpolat941 @Ella Freya

Son düzenleme:

Geri
Yukarı