R3 3100 ve GTX 1650S sistem nasıldır?

Blax4

Hectopat
Yer
Ankara
Arkadaş böyle bir sistem topladı bir eksiği var mı arkadaşlar? İlk defa toplama bilgisayar alacağım, bu sistemi almaya karar kıldım fakat aklıma takıldı bu sistemin üstüne koyacağım 500TL daha para var, siz benden daha iyi bilirisiniz bu 500 TL ile neyi değiştireyim? Örnek ekran kartı, işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş böyle bir sistem topladı bir eksiği var mı arkadaşlar? İlk defa toplama bilgisayar alacağım, bu sistemi almaya karar kıldım fakat aklıma takıldı bu sistemin üstüne koyacağım 500TL daha para var, siz benden daha iyi bilirisiniz bu 500 TL ile neyi değiştireyim? Örnek ekran kartı, işlemci.

Kasayı bunla Corsair Spec-delta Rgb Cc-9020121 Mid-tower Atx Gaming Kasa 550w | Trendyol
Ekran kartını da bunla değiştirirsen güzel sistem alabilirsin Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 1650 Super Windforce OC GV-N165SWF2OC-4GD 4 GB 128 Bit GDDR6 Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

Linkteki anakarta 3. nesil bi işlemci takmak için bıos güncellemesi yapman gerekir. Eğer kendin evde toplayacaksan şu anakartlardan birini seçmen lazım

mosfet soğutmasının olmaması seni yanıltmasın b450m a pro max modeli bende var ryzen 3 3100'ü 4.1ghzde kullanıyorum mosfetler genel olarak ılık çalışıyor

İşlemci sanırım bu bütçedeki en iyi işlemci

Ekran kartının aynısı bende de var herkese öneriyorum

Ramlerin de fiyatına göre gayet güzel

Kasanın da aynısı bende var havalandırması güzel içindeki psu da aerocoolun vx plus 500w lık güç kaynağı

Kısacası sistem güzel ilerde ram ve psu upgrade'i yaparsan daha da güzel olacaktır

Linkteki anakarta 3. nesil bir işlemci takmak için BIOS güncellemesi yapman gerekir. Eğer kendin evde toplayacaksan şu anakartlardan birini seçmen lazım.

Mosfet soğutmasının olmaması seni yanıltmasın B450M'a Pro Max modeli bende var Ryzen 3 3100'ü 4.1GHz'de kullanıyorum mosfetler genel olarak ılık çalışıyor.

İşlemci sanırım bu bütçedeki en iyi işlemci.

Ekran kartının aynısı bende de var herkese öneriyorum.

RAM'lerin de fiyatına göre gayet güzel.

Kasanın da aynısı bende var havalandırması güzel içindeki PSU'da Aerocool'un VX Plus 500W'lık güç kaynağı.

Kısacası sistem güzel ileride RAM ve PSU Upgrade'i yaparsan daha da güzel olacaktır.

Kanka dediğim gibi anlamıyorum PSU Upraged'i nasıl yapacağım.

Gigabyte güzel marka mı?
Linkteki anakarta 3. nesil bir işlemci takmak için BIOS güncellemesi yapman gerekir. Eğer kendin evde toplayacaksan şu anakartlardan birini seçmen lazım.

Mosfet soğutmasının olmaması seni yanıltmasın B450M'a Pro Max modeli bende var Ryzen 3 3100'ü 4.1GHz'de kullanıyorum mosfetler genel olarak ılık çalışıyor.

İşlemci sanırım bu bütçedeki en iyi işlemci.

Ekran kartının aynısı bende de var herkese öneriyorum.

RAM'lerin de fiyatına göre gayet güzel.

Kasanın da aynısı bende var havalandırması güzel içindeki PSU'da Aerocool'un VX Plus 500W'lık güç kaynağı.

Kısacası sistem güzel ileride RAM ve PSU Upgrade'i yaparsan daha da güzel olacaktır.

Bu 2 anakarttan hangisi daha iyi.

Fan falan var değil mi kasa içinde soğutma falan diyorlar dediğim gibi anlamıyorum.

Geri
Yukarı