R3 3100 vs R5 1600

Şöyle söyleyeyim kullandığım R5 2600, RTX 2060'ı (super değil) tam anlamıyla besleyemiyor. İlerde çıkacak RTX 4000 serisi bir ekran kartını R5 3600 besleyebilecek güçte olur mu sence ?
Bir kaç tane oyunda %8'lik bir darboğaz söz konusu, ay pardon darboğaz demişim :d %8'i darboğaz sayıyorsak vay halimize. Çoğu oyunda rahatlıkla besleyebiliyor videoda görüyoruz zaten. R5 2600'ün RTX2060'ı "besleyemiyorsa" ne işe yarıyor ki bu işlemeci?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ileride ileride sohbeti asla bitmez. İleride diye bir şey yok. Bugün var. 1. nesil Ryzen alanlar ileride ileride diye diye aldılar CPU'ları. Sonra 2. 3. nesil çıkar çıkmaz herkes değiştirmenin yoluna gitti. Bugün neye ihtiyacın varsa onu alıp kullanmak doğru olan. İleride ileride R5600X'den hem fiyat hem de performans olarak daha iyi şeylerin olacağı için ileride ileride diye diye ihtiyacın olmayan ürüne fazladan para ödemeye değmez. O kartın ederi R5 3600. fazlası haram.

Arkadaş ileride ekran kartını yenileyeceğim demiş. Ben ona istinaden yanıtı verdim. Ha şu anda GTX 1660S için iki işlemci de yeterli ama ileride güçlü bir ekran kartı takarsa büyük ihtimal darboğaz yaşayacak.

Oyunları oynatmayacak kadar olamayabilir ama darboğaz kesin yaşar güçlü bir ekran kartı taktığında ileride.

Son düzenleme:
Şöyle söyleyeyim kullandığım R5 2600, RTX 2060'ı (super değil) tam anlamıyla besleyemiyor. İleride çıkacak RTX 4000 serisi bir ekran kartını R5 3600 besleyebilecek güçte olur mu sence?

Biz fark ettiysen 660s hakkında konuşuyoruz R5 3600 evet RTX 3000 serisi için yeterli değil ama 2060'a kadar besleyebeiliyor R5 3600 ve ben RTX 4000 serisini veya RTX 3000 serisini rahatlıkla besler demedim hiçbir zaman.

Arkadaş ileride ekran kartını yenileyeceğim demiş. Ben ona istinaden yanıtı verdim. Ha şu anda GTX 1660S için iki işlemci de yeterli ama ileride güçlü bir ekran kartı takarsa büyük ihtimal darboğaz yaşayacak.

Oyunları oynatmayacak kadar olamayabilir ama darboğaz kesin yaşar güçlü bir ekran kartı taktığında ileride.
İleride alacağım zaman yüksek ihtimalle işlemciyide değiştirmem gerekecek. Onun farkındayım, bütçem yeterli olsa R5 3600'lü bir sistem almayı tabii isterim. İleride olursa 5600X'e geçmeyi de tabi isterim. Ama şu anki bütçem buna el vermiyor, ileride dediğim 1 sene sonra yazın yapacağım değişimleri. Ayrıca değişimi yaparken ekran kartı fiyatları ne olacak hiç bilmiyorum.

İleride alacağım zaman yüksek ihtimalle işlemciyide değiştirmem gerekecek. Onun farkındayım, bütçem yeterli olsa R5 3600'lü bir sistem almayı tabii isterim. İleride olursa 5600X'e geçmeyi de tabii isterim. Ama şu anki bütçem buna el vermiyor, ileride dediğim 1 sene sonra yazın yapacağım değişimleri. Ayrıca değişimi yaparken ekran kartı fiyatları ne olacak hiç bilmiyorum.

Hocam özelleştirmeden işlemciyi R5 3600 yapın benim sistemim o biraz daha bütçem olunca 8 GB RAM daha ekleyeceğim tadından yenmiyor sistemin mükemmel fakat haricinden işlemci soğutucu almanız lazım R5 3600 için haberiniz olsun. Benim önerim:

Hocam özelleştirmeden işlemciyi R5 3600 yapın benim sistemim o biraz daha bütçem olunca 8 GB RAM daha ekleyeceğim tadından yenmiyor sistemin mükemmel fakat haricinden işlemci soğutucu almanız lazım R5 3600 için haberiniz olsun. Benim önerim:
Dediğiniz mantıklı geldi aslında, bu şekilde yapıp ileride Ram ekleyebilirim. Bu arada bu soğutucuyu eklerken işlemciden termal macunu silmem gerekiyor mu? Yani soğutucuyla beraber yeni termal macun almam gerekli mi?

Dediğiniz mantıklı geldi aslında, bu şekilde yapıp ileride RAM ekleyebilirim. Bu arada bu soğutucuyu eklerken işlemciden termal macunu silmem gerekiyor mu? Yani soğutucuyla beraber yeni termal macun almam gerekli mi?

O kısmını pek bilmiyorum ben daha işlemci soğutucuyu takmadım sipariş verdim onu bir PC'ciye sormanızı öneririm ve işlemciyi seçmek daha mantıklı çünkü satmakla falan uğraşmazsınız eski işlemciyi ve daha az masraf ödersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı