R3 3200G Ömrü ne kadardır?

Arkadaşlar ömrü ne kadardır? Genellikle oyun oynuyorum. CS:GO, RigorZ ve GTA V.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ne kadar 3. nesillerde tek çekirdek anlamında oldukça iyi bir yükselme olsa da 4/4 bir işlemcinin ömrünün çok olacağını düşünmüyorum. GTA V, 4/4 işlemcileri oldukça zorluyor. CS:GO ve RigorZ'de sorun yapmaz.

Sürekli güncel oyunların peşindeysen -ki şu an piyasadaki çoğu oyunda bile sıkıntı çıkarır- ben diyeyim 1, sen söyle 2 yıl. Artık yavaş yavaş 4 çekirdek devrini de kapatmaya başladık ama klasik online oyunlarda hâlâ iş görür onda sorun yok.

GTA 5 için yetmez. 3200G'yi satıp Ryzen 5 1600 12NM almak çok daha mantıklı. Hem daha güçlü bir işlemci hem de ekran kartı alacağın zaman RTX 2060'a kadar olan bütün modellerle darboğazsız şekilde kullanabilirsin. Ama 3200G'ye en fazla RX580 takılabilir.

Yıl olmuş 2019 4C/4T işlemci alınmaz. Ryzen tarafında APU kullanacaksanız minimum R5 2400G ve 3400G almaya çalışın. Ekran kartı alacaksanız R5 1600 altı almayın. R3 işlemci almanızı önermem uzun ömürlü bilgisayar için. R3 işlemciler sadece günü kurtarıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…