Rehber R3 3200G overclock

Stok fan yüzünden kilitleniyor. Yani işlemciyi fazla ısı vermemek lazım.
Düşük voltajdan dolayı kilitleniyor sistem.
4.3GHz 1,375V O.C yapmayı düşünüyorum umarım sıkıntı çıkartmaz.
Zaten voltajsız 4.1Ghz görüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben voltaj ile 4.25Ghz gördüm ama voltaj denemesi için çok vaktim olmadığından uğraşamadım.

3200G ile 4.5Ghz görülebilir. Bence voltaj vererek 4.1 - 4.2 gibi değerler bir başarı ortaya koymuyor. Çünkü bu değerler zaten voltajsız stabil kalıyor.

CPU-Z indirip Bench testi eklerseniz konuya, çeşitliliği arttırabilirsiniz. 1 dakika sürüyor bu test.

Edit: link

Son düzenleme:
Düşük voltajdan dolayı kilitleniyor sistem.

Zaten voltajsız 4.1Ghz görüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben voltaj ile 4.25Ghz gördüm ama voltaj denemesi için çok vaktim olmadığından uğraşamadım.

3200G ile 4.5Ghz görülebilir. Bence voltaj vererek 4.1 - 4.2 gibi değerler bir başarı ortaya koymuyor. Çünkü bu değerler zaten voltajsız stabil kalıyor.

CPU-Z indirip Bench testi eklerseniz konuya, çeşitliliği arttırabilirsiniz. 1 dakika sürüyor bu test.

Edit: link
Keşke düşük voltaj dan kilitlense...

Test yapmaya başladığımda 90-100 dereceyi görüyor.

1.35V-1.375V 4.0-4.1 vermeyi başardım.

Daha sistem 1.05V 3.7GHz'da 80 dereceyi görüyor.

Keşke düşük voltaj dan kilitlense...

Test yapmaya başladığımda 90-100 dereceyi görüyor.

1.35V-1.375V 4.0-4.1 vermeyi başardım.

Daha sistem 1.05V 3.7GHz'da 80 dereceyi görüyor.

Soğutucumu tavsiye ederim Deep Cool Gammaxx 400. 280 Liraya almıştım.
Soğutma değerleri videoda gördüğün gibi.
Kasada egzoz fan var 4 cm zaten eski kasam.
Öyle şatafatlı 10 tane fanı olan bir kasa değil buna rağmen işlemci ısınmıyor soğutucu sağ olsun.
Edit: imla

Hocam selamlar. İşlemcim Valorant 1080P düşük ayarlarda 75FPS sabitlenmiş olarak çalışıyor. Sıcaklığım ise 65 derece civarlarında. Bu normal midir? Sıcaklığı düşürmek için neler yapabilirim? Hangi voltaj ve GHz'yi önerirsiniz? @Nakerosu

Son düzenleme:
Hocam selamlar. İşlemcim Valorant 1080P düşük ayarlarda 75FPS sabitlenmiş olarak çalışıyor. Sıcaklığım ise 65 derece civarlarında. Bu normal midir? Sıcaklığı düşürmek için neler yapabilirim? Hangi voltaj ve GHz'yi önerirsiniz? @Nakerosu
Sıcaklık değerler gayet iyi, bir şey yapmanıza gerek yok.

Sıcaklık değerler gayet iyi, bir şey yapmanıza gerek yok.
Hocam mesajı yazdıktan sonra işlemciyi 3.2 Ghz'ye çektim. Sıcaklık değerleri 10 derece düştü 52 derece ortalama. Max ise 56 gördüm. 3.2 Ghz'de çalışmasında bir sıkıntı olur mu? Ömür kısalması vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı