R5 1400 - GTX 1050 Ti sisteme yükseltme önerisi

alperduan

Kilopat
Yer
Bebek,İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
Merhaba.
MSI B350M Bazooka anakart.
MSI GTX 1050 Ti Gaming X
AMD Ryzen 5 1400.
Corsair Vengeance 8 GB 2400 MHz.
Ekran kartımı RTX 2060 Super'e yükseltmek istiyorum işlemcim darboğaz yapar mı? Yaparsa ne ile güncelleyebilirim önerileriniz bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mevcut RAM'i satarak 3000MHz ve üzeri 16 GB'lık Dual channel bir RAM alabilirsiniz ve hissedilir bir performans farkı oluşur. Hem düşük frekanslı hem de tek kanal bellek AMD işlemcilerde performansı olumsuz etkiler. R5 5500 bu anakart için en fiyat performans işlemci tercihi olacaktır.

Mevcut RAM'i satarak 3000MHz ve üzeri 16 GB'lık Dual channel bir RAM alabilirsiniz ve hissedilir bir performans farkı oluşur. Hem düşük frekanslı hem de tek kanal bellek AMD işlemcilerde performansı olumsuz etkiler. R5 5500 bu anakart için en fiyat performans işlemci tercihi olacaktır.

R5 3600 hakkında ne düşünüyorsunuz hangisi daha performanslı?
RAM olarak Corsair Vengeance 8x2 3200 MHz almayı düşünüyorum o nasıl sizce?

Son düzenleme:
R5 3600 hakkında ne düşünüyorsunuz hangisi daha performanslı?
RAM olarak Corsair Vengeance 8x2 3200 MHz almayı düşünüyorum o nasıl sizce?

Ben R5 3600 kullanıyorum, PCI-e- 4.0 avantajı sayesinde PCI-e 4.0 anakart ve ekran kartı kombinasyonun bir miktar öne geçebilme avantajı olsa da sizinki gibi PCI-e 3.0 anakartlarda R5 5500 ile ya benzer performansta ya da bir tık gerisinde. Arkadaşımın sisteminde R5 5500 işlemci kullanma fırsatım oldu, işlemci daha serin çalışıyor ve performansta bir kaybı yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben R5 3600 kullanıyorum, PCI-e- 4.0 avantajı sayesinde PCI-e 4.0 anakart ve ekran kartı kombinasyonun bir miktar öne geçebilme avantajı olsa da sizinki gibi PCI-e 3.0 anakartlarda R5 5500 ile ya benzer performansta ya da bir tık gerisinde. Arkadaşımın sisteminde R5 5500 işlemci kullanma fırsatım oldu, işlemci daha serin çalışıyor ve performansta bir kaybı yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İlginiz için teşekkür ederim

Son olarak güç kaynağım Corsair VS450.
Corsair Vengeance 8x2 3200 MHz RAM siparişini verdim.
İşlemcimide R5 5500e güncellediğim zaman üstüne RTX 2060 Super aldığımda güç kaynağım yeterli olacak mıdır?

NVIDIA'nın önerdiği PSU 550W, çalışır ama stabil kalabilir mi bilemiyorum. Aslında bu kadar masrafa giriyorken mevcut sistemi satıp harcanacak bütçe ile sıfır bir kampanyalı sistemde alınabilirmiş gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı