R5 1500x + RX 460 Sisteme Parça Önerisi

İnfluence

Hectopat
Öncelikle selamlar arkadaşlar, bugün doğum günüm. Bu yüzden sistemimi geliştirmek istiyorum. Elimde aşağıdaki bileşenler mevcut.
  • Ryzen R5 1500x
  • ASUS RX 460 Strix
  • 8 GB DDR4 3000 MHz RAM
  • 500 GB HDD
Bu sisteme ne geliştirmesi yapmalıyım? SSD mi, soğutma mı yoksa RAM takviyesi mi daha iyi bir tercih olacaktır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamlar arkadaşlar, bugün doğum günüm. Bu yüzden sistemimi geliştirmek istiyorum. Elimde aşağıdaki bileşenler mevcut.
  • Ryzen R5 1500x
  • ASUS RX 460 Strix
  • 8 GB DDR4 3000 MHz RAM
  • 500 GB HDD
Bu sisteme ne geliştirmesi yapmalıyım? SSD mi, soğutma mı yoksa RAM takviyesi mi daha iyi bir tercih olacaktır?
Anakart modeli ne?

Öncelikle doğum gününüz kutlu olsun. Yapılabilecek yükseltmeler öncelik sırasıyla :
1- SSD kullanım alanınıza bağlı olarak 120 veya 240 GB tercih edebilirsiniz.
2- RAM günümüzde 16 GB daha iyi ama almazsanız bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.
3- HDD yeterli değilse depolama alanı olarak yani Toshiba P300 1 veya 2 TB almanızı öneririm.
4- Oyunlarda FPS yeterli değilse bütçenize göre GTX 1050ti, 1060, 1070, RX 570,580 alabilirsiniz.

Talha Benim arkadaşım anakart B350m Asus ssd alsa ne fark eder peki ? Pubg gibi oyunlar oynuyor.
SSD HDD'ye göre bilgisayarınızı uçurur. En basit örnek ile LPG'li araç ile Benzinli araçların kalkış hızları arasındaki fark gibidir. SSD'li bir sistem 5-25 saniye arasında açılırken HDD'li bir sistem 30 saniye ile 3-4 dakika arasında açılır. Sistem modern gibi çalışır.

Öncelikle doğum gününüz kutlu olsun. Yapılabilecek yükseltmeler öncelik sırasıyla :
2- RAM günümüzde 16 GB daha iyi ama almazsanız bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.
3- HDD yeterli değilse depolama alanı olarak yani Toshiba P300 1 veya 2 TB almanızı öneririm.
4- Oyunlarda FPS yeterli değilse bütçenize göre GTX 1050ti, 1060, 1070, RX 570,580 alabilirsiniz.
Reis 460 STRIX var. 10 FPS için para vermez. Zaten 1060 alacak param var. Teşekkürler yorumun için.

SSD HDD'ye göre bilgisayarınızı uçurur. En basit örnek ile LPG'li araç ile Benzinli araçların kalkış hızları arasındaki fark gibidir. SSD'li bir sistem 5-25 saniye arasında açılırken HDD'li bir sistem 30 saniye ile 3-4 dakika arasında açılır. Sistem modern gibi çalışır.
Daha yeni format attım PC'ye tekrar formatlamam gerekir mi tekrar?

Bi de SSD önerir misin ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Reis 460 STRIX var. 10 FPS için para vermez. Zaten 1060 alacak param var. Teşekkürler yorumun için.

Daha yeni format attım PC'ye tekrar formatlamam gerekir mi tekrar?

Bi de SSD önerir misin ?
Windows SSD'ye klonlanabiliyor diye biliyorum ama yinede sıfırdan kurmak daha mantıklı ve stabil olur. Bütçe varsa Samsung 850 Evo yoksa Corsair LE200 alın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı