R5 1500X Sistem görüntü vermeyi kesip kapanıyor

Rynkard

Decapat
Dostlar hepinize sağlıklı günler dilerim, bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Öncelikle sorunu anlatayım, bu sorunu daha önce bir kere daha yaşamıştım ama çok dikkate almadım az önce ikinci kez yaşadım ve tedirgin olmaya başladım bu iki olay arasında nereden baksanız 2 ay vardır.
Sistemim oyun oynarken (yük altında) bir anda görüntü vermeyi kesti bunun haricinde arka plandaki işlemler de durdu çünkü o anda arkadaşlarla Discord üzerinden konuşuyorduk sesim onlara gitmiyordu ve bilgisayarın işlem ışığı da sabit kırmızıydı.Ancak oyundan gelen ses sanki takılmış bir şekilde gelmeye devam ediyordu,sanki diyordum çünkü oyunun o anında ses sabitti :D
Sisteme reset attığımda tekrar bir görüntü gelmedi bunun üzerine direkt başlatma tuşundan kapatarak tekrardan çalıştırdım daha sonra sorunsuz bir şekilde sistem çalıştı.
Bir işe yarar mı bilmem ama bu olay olurken telefonum bilgisayara bağlı şarjdaydı sistem donduğunda şarj olmaya devam ediyordu.

Sistem:
Ryzen5 1500X.
600W 80+PSU.
RX560 2 GB.
16 GB RAM.

Ekran kartım işlemcime göre çok güçsüz farkındayım, yakın zamanda bir upgrade düşünüyordum ama direkt sebebi bu mudur hiç bilemiyorum.

Şimdiden destekleriniz için çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı