R5 1600 AF cache ne kadardır?

İkisinde de 576 KB L1, 3 MB L2, 16 MB L3 cache var. Bazı yerler (belki AMD'nin kendisi bile) fazlaymış gibi göstermek için toplam değer söylüyor.
Cache seviyeleri arasında performans farkı var. Sadece L3 cache'e bacak kadar saçma bir şey yapacaksanız 19 MB L3 cache'ten daha iyi performans verir diyebiliriz, gibi gelse de L2 cache olmadan L3 cache'in bir anlamı kalmayacağı için toplama yapmanın tek kelimeyle aptallık olduğunu söyleyebiliriz.

Buyurun, AMD burada kendisi de yazmış neyin ne olduğunu.

Hocam galiba 1600 AF işlemcilerin bazıları 16MB bazıları 19MB oluyor. Çünkü diğer arkadaşta 16MB görünüyor, sende de 19 MB. Demek ki 8 çekirdekli çıkma olayı gibi bir şey bu da.
Hayır. Açıklamayı yaptım. Ortada yanlış bilgi verip dolandırıcılık yapmaktan başka bir şey yok.
AMD'nin 7 nm üretim yaptığını iddia etmesine rağmen 14 nm Intel ile neredeyse aynı boyutta transistör kullanmasından farksız. AMD kelime oyunları yapıyor.

Hala neyi anlamakta sıkıntı çekiyorsunuz?

Anlamakta güçlük çektiğim bir konu yok. Biz de aynı yere bakıyoruz.

Hayır. Açıklamayı yaptım. Ortada yanlış bilgi verip dolandırıcılık yapmaktan başka bir şey yok.
AMD'nin 7 nm üretim yaptığını iddia etmesine rağmen 14 nm Intel ile neredeyse aynı boyutta transistör kullanmasından farksız. AMD kelime oyunları yapıyor.

Intel fanısın galiba. Konuyu uzatma, kardeşim. Sorun çözüldü.

Selam, Ryzen 5 1600 AF almıştım, bugün geldi. Kutu üzerinde 19 MB cache yazıyor fakat satın aldığım yerde 16 MB cache yazıyordu. 1600 AF mı, yoksa normal 1600 mü gönderdiler bilemiyorum. Kutuyu da açmadım. 1600 AF 19 MB cache midir?

Benimki AF modeli kutusunda 19MB yazıyor ama kendisinin 16MB cache i var.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    29,9 KB · Görüntüleme: 32

Yeni konular

Geri
Yukarı