R5 1600 AF için overclock yapılabilecek anakart tavsiyesi

Zaten işlemci besliyor. Ne olursa olsun beslediği sürece oyun performansınızda bir değişiklik olmayacak. Render falan orasını bilemiyorum. Ben olsam B450 S2H alırdım. Kesinlikle önerilen bir model.

R5 1600 AF işlemcisinin öyle OC potansiyelinin olmadığını duymuştum. Yanlış olabilir.

Hocam 1600 AF ciddi anlamda OC potansiyeli sunan bir CPU. Deli veriler ve değerlere çıkılabiliyor o sebepten önem arz ediyor şahsım adına.
1600AF için uygun, yapabilirsin.
Peki bu 4 pin CPU portu ile 8 pin arasında OC performansını etkileyen bir faktör bulunuyor mu acaba?

Peki bu 4 pin CPU portu ile 8 pin arasında OC performansını etkileyen bir faktör bulunuyor mu acaba?

Overclock yaptığında işlemcin daha fazla güç çekecektir. Performansı etkileyen bir durum yok ama bilgisayarının kapanmasını istemiyorsan 8 pin CPU Power kablosu olan bir PSU tercih etmelisin.

Overclock yaptığında işlemcin daha fazla güç çekecektir. Performansı etkileyen bir durum yok ama bilgisayarının kapanmasını istemiyorsan 8 pin CPU Power kablosu olan bir PSU tercih etmelisin.

Power olarak değil anakart olarak sormuştum hocam da dediğiniz ile aynı hesaba geliyor sanırım anakart üzerinde de.

Bu anakart yerine https://www.hepsiburada.com/gigabyt...matx-anakart-p-HBV00000CYSZ4?magaza=MTBİLİSİM alsam daha sağlıklı olur diye düşünüyorum sen ne diyorsun hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı