R5 1600 AF işlemci montajı sonrası görüntü gelmiyor

karakaş00

Decapat
Daha fazla  
Bugün yeni aldığım R5 1600 AF işlemcim geldi ve anakarta montajını tamamladım. Daha sonrasında bilgisayarı açmaya çalıştım ve görüntü alamadım. İşlemciyi takmadan önce BIOS güncellemesi yapmıştım. Sorunun anakartla alakalı olduğunu düşünüyorum fakat görüşlerinizi merak ediyorum.

Bugün yeni aldığım R5 1600 AF işlemcim geldi ve anakarta montajını tamamladım. Daha sonrasında bilgisayarı açmaya çalıştım ve görüntü alamadım. İşlemciyi takmadan önce BIOS güncellemesi yapmıştım. Sorunun anakartla alakalı olduğunu düşünüyorum fakat görüşlerinizi merak ediyorum.
Görüntü kablosunu anakartamı taktınız, ekran kartına mı?

Buzzerin var mı? Varsa işlemciyi çıkarıp dene bakalım işlemciye enerji gidiyor mu?

Görüntü kablosunu anakartamı taktınız, ekran kartına mı?

Evet GTX 1060 ekran kartım var.

RAM'leri sök takın yapın ve deneyin. Eğer yine olmazsa BIOS sıfırlayın.

Bunu da yaptım BIOS pilini çıkarıp 10 dk bekledikten sonra tekrar taktım fakat aynı.

Buzzerin var mı? Varsa işlemciyi çıkarıp dene bakalım işlemciye enerji gidiyor mu?

Buzzer nedir? Ayrıca önceden kullandığım R3 1200 işlemcide de aynı sorun oluyor. Yani R5'i alırken R3 takılıydı. R5'i takmak için çıkarttım. Geri takınca aynı şkilde görüntü vermedi.

Eğer RAM'leri temizlediyseniz ve BIOS sıfırlama işe yaramadıysa işlemciyi takarken sürdüğünüz termal macun işlemci bacaklarına değişmiş olabilir mi ona da bakın.

Geri
Yukarı