R5 1600 AF sistem i5-9400F sistemle takas edilmeli mi?

Murat1064

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selam setup olarak kullandığım:
  • Gigabyte A320M S2H anakart.
  • R5 1600 AF işlemci.
  • Windforce RX460 4 GB ekran kartı.
  • 2x8 3000MHz RAM.
  • 240 GB SSD + 1 TB HDD depolama.
  • 500W PSU.

Ekran kartım artık eskidi ve değiştirmek istiyorum maksimum bütçem 6000. birisi takas teklifinde bulundu kasam için.

Sunduğu teklif.
  • i5 9400F.
  • 16 GB DDR4 RAM.
  • ASUS Prime B365M-K anakart.
  • ASUS GTX 1080 8 GB ekran kartı.
  • 500 GB M.2 SSD.
  • Rampage 600 80+ kasa.
  • Sunduğu takas bu sistem + pazarlıksız 6000TL.

Sizce bu takas mı daha mantıklı olur yoksa kendi sistemime yükseltmek mi tavsiyeleriniz neler?
+6000 TL değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Avenged

2 ekran kartı buldum :

Benim anakartıma uyumlu işlemcimi yormadan ileriye dönük kullanabileceğim bu fiyatları geçeneyecek şekilde öneriniz nedir ? (İşlemciyi sonra alıcam 1600af yi bir iki ay daha kullanıcam)
Kasama uyumlu psu bulabilrsem 600w psu da almayı düşünüyorum

Son düzenleme:
@Avenged

2 ekran kartı buldum :

Benim anakartıma uyumlu işlemcimi yormadan ileriye dönük kullanabileceğim bu fiyatları geçeneyecek şekilde öneriniz nedir ? (İşlemciyi sonra alıcam 1600af yi bir iki ay daha kullanıcam)
Kasama uyumlu psu bulabilrsem 600w psu da almayı düşünüyorum

RX 5xxx serisinden uzak dur. Tabii ki 6600 XT. 1600 AF ile oyundan oyuna değişecek şekilde darboğaz yaşarsın. Ancak idare eder. Hem işlemci tabanlı olmayan oyunlarda grafiği yükseltirsen sorun olmaz. Sağlam bir 550W PSU işini görür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RX 5xxx serisinden uzak dur. Tabii ki 6600 XT. 1600 AF ile oyundan oyuna değişecek şekilde darboğaz yaşarsın. Ancak idare eder. Hem işlemci tabanlı olmayan oyunlarda grafiği yükseltirsen sorun olmaz. Sağlam bir 550W PSU işini görür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sağol hocam, 4000 e kutulu faturalı bu attığım ilandaki 6600xt alıyorum. Testleri de iyi, biraz ısınıyor deniyor bu model için ama çok hunharca kullanan birisi değilim gündelik işler oyunlar haftada 2 3 defa geçiyorum zaten. Problem olacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı