R5 1600 AF ve GTX 1660 Ti düşük performans

The Mist

Hectopat
Ekran kartı
GTX 1660ti
Anakart
A 320 mh
İşlemci
Ryzen 5 1600 af
Arkadaşlar Ryzen 5 1600 AF ve GTX 1660 Ti'li bir sistemim var fakat belli bir süredir FPS istediğim düzeyde değil. En basit örneğinden LoL'de videolarda yüksek ayarlarda 300 FPS'den aşağı düşmemesine rağmen ben orta düşük ayarlarda oynuyorum. 120 hatta bazen daha düşük FPS'lere inebiliyor bunun sebebi işlemci olabilir mi ekran kartını teste soktuğumda başarıyla geçti. Fakat işlemcinin değerleri normalden düşük değerde çıktı bilen biri yardımcı olabilir mi?

LOL gibi multiplayer oyunlar ekran kartından çok işlemciyi kullanır. Sizin işlemcinizde ekran kartınıza göre zayıf.
Ya internette baktığım her yerde darboğaz yapmaz cart curt yazıyordu ona takıldım yeni bir işlemci alacağım anakartla beraber ryzen 5 5600 ve b550 düşünüyorum uygun müdür sizce ? FPS değerlerinde kayda değer bir yükseliş olur değil mi ?

Ya internette baktığım her yerde darboğaz yapmaz cart curt yazıyordu ona takıldım yeni bir işlemci alacağım anakartla beraber Ryzen 5 5600 ve B550 düşünüyorum uygun müdür sizce? FPS değerlerinde kayda değer bir yükseliş olur değil mi?

Ben darboğaz yapar demiyorum. Performansı işlemciye dayalı diyorum. Senin beyninde(işlemci) bir hasar yoksa bacakların(ekran kartı) kullanarak hızlı koşabilirsin(singleplayer FPS oyunları) yani "darboğaz" yapmaz ama bu matematik(LoL) yapabileceğin anlamına gelmez. Eğer dediğin yükseltmeyi yaparsan FPS'de gözle görülür bir artış olur ama bence ona geçeceğine direkt DDR5 bir işlemci+anakart+RAM'e geçmen daha mantıklı ve uzun ömürlü olur.

Ben darboğaz yapar demiyorum. Performansı işlemciye dayalı diyorum. Senin beyninde(işlemci) bir hasar yoksa bacakların(ekran kartı) kullanarak hızlı koşabilirsin(singleplayer FPS oyunları) yani "darboğaz" yapmaz ama bu matematik(LoL) yapabileceğin anlamına gelmez. Eğer dediğin yükseltmeyi yaparsan FPS'de gözle görülür bir artış olur ama bence ona geçeceğine direkt DDR5 bir işlemci+anakart+RAM'e geçmen daha mantıklı ve uzun ömürlü olur.
Yani şuan cok bir bütçem yok öyle çok sistem gerektiren oyunlarda oynamıyorum dediğim parçalar haricinde kendime birde 144 Hz ips bir monitör bakıyorum sizin dediğiniz gibi bir geçiş yapmanın maliyeti ne kadar olur tahmini ?

Geri
Yukarı