R5 1600 AF ve RX 590 sistem Valorant oynarken donuyor

caqriiaksu

Hectopat
Sistemim orta derece olmasına rağmen 2 gündür bilgisayarım donuyor. 1 kez de mavi ekran yedim ilk kez başıma geldi 2 ay oldu sistemi toplayalı. Valorant oynuyorum 4-5 saat sonra oyun içinde bilgisayarım donuyor geri gelmiyor. FPS dropla karıştırmayın arkadaşlar. Reset atıyorum kasadan o şekilde açılıyor. Driver'larım güncel, Windows 10 güncel, ekran kartı güncel. İşlemci stok hızında 55 dereceyi geçmiyor. Aklıma HDD geliyor ya da PSU fikrinizi merak ettim.

Sistemim: Ryzen 5 1600 AF
RX 590 fatboy
8 GB 3000 MHz Corsair RAM.
VS550W Corsair PSU.
1 TB Seagate Barracuda HDD. Not: SSD yok yakın zamanda alacağım o yüzden HDD'de kurulu her şey.

Sistemim orta derece olmasına rağmen 2 gündür bilgisayarım donuyor. 1 kez de mavi ekran yedim ilk kez başıma geldi 2 ay oldu sistemi toplayalı. Valorant oynuyorum 4-5 saat sonra oyun içinde bilgisayarım donuyor geri gelmiyor. FPS dropla karıştırmayın arkadaşlar. Reset atıyorum kasadan o şekilde açılıyor. Driver'larım güncel, Windows 10 güncel, ekran kartı güncel. İşlemci stok hızında 55 dereceyi geçmiyor. Aklıma HDD geliyor ya da PSU fikrinizi merak ettim.

Sistemim: Ryzen 5 1600 AF
RX 590 fatboy
8 GB 3000 MHz Corsair RAM.
VS550W Corsair PSU.
1 TB Seagate Barracuda HDD. Not: SSD yok yakın zamanda alacağım o yüzden HDD'de kurulu her şey.
Hocam en yüksek ayarlarda kullanıyorsanız ram yetmeyebilir. Psu da sıkıntı yok ama.

Yeni başladı format atmak istemedim hemen sorunu tespit etmeden. GPU ile alakalı olabilir mi undervolt yapmıştım çok düşük seviyede belki etkilemiştir.
Hocam en yüksek ayarlarda kullanıyorsanız RAM yetmeyebilir. PSU'da sıkıntı yok ama.

RAM kullanımı oyunda 4500 civarında fazlasıyla yeterli bence çünkü CoD Warzone oynarken bile yaşamadım bunu 12 GB RAM istiyor oyun

Geri
Yukarı