R5 1600 AF'nin pini yamuldu

Deniz_atç

Decipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus EX-A320M Gaming
Ryzen 5 1600 AF
Asus Dual RX 5500 XT oc 4gb
Hikvision U10 16 gb (8x2) 3200 mhz ram
Corsair VS450 450w 80+ psu
Samsung Pm981a 256 gb m2 ssd
Samsung 870 QVO 2 tb ssd
RAM
Hikvision Urien 8x2 3200 MHz CL16 RAM
Anakart
ASUS EX-A320M Gaming
Kule tipi soğutucuyu termal macun değişimi için çıkarmaya çalışıyordum. Bir klipsini açtım ve çıkardım ancak. İşlemcide soğutucuyla beraber çıktı. Fotoğrafta görüldüğü üzere sağ alt kısımda 5-6 adet pin yamuldu. Düzeltilebilir mi? Ve anakarta bir şey olmuş mudur?

IMG_20230616_163939.jpg

Dostum benim de yamulmuştu, iğneyle düzeltmeye çalıştım fakat kalın bi iğne lazım incenin gücü yetmiyor düzeltmeye.Tamamen dümdüz olacak diye uğraşmana gerek yok, çok az yamuk olsa da düzeliyor yuvaya girince.

Çok kötü yamulmuş. Pinleri fazla hırpalamadan tek hamleyle düzeltmeye çalışın, düzleyeceğim diye sağa sola götürüp getirseniz bu sefer pinler daha da hassas hale geliyor ve en sonunda kırılıyorlar. 0.7 uçlu kalem ile düzeltebilirsiniz. Ufak tefek yamukluklar kalırsa da önemli değil, asker gibi dümdüz dizilmelerine gerek yok zira sokete koyduğun zaman o ufak tefek yamukluklar da düzelmiş oluyor. Minimum haliyle düzeltebildiğin kadar düzelt, daha sonra yamuk pinlerin olduğu yerden sokete oturtmaya çalış kendisi bir yerden sonra oturacaktır sokete.

Arkadaşlar herkese teşekkürler. Yarın zaten bilgisayarcı kuzenime gidiyordum. Onu aramıştım sen elleme yarın bakarız demişti.
Sadece işlemci çöpmü oldu onu merak ediyordum. Anladığım kadarıyla hâla doğru hamlelerle hayata döndürebiliriz 😃

Arkadaşlar herkese teşekkürler. Yarın zaten bilgisayarcı kuzenime gidiyordum. Onu aramıştım sen elleme yarın bakarız demişti.
Sadece işlemci çöpmü oldu onu merak ediyordum. Anladığım kadarıyla hâla doğru hamlelerle hayata döndürebiliriz 😃

Çöp olmaz merak etmeyin, pin kırılsa bile çalışma ihtimali var.

Bir sorun olmaz. Benim de işlemcim yamulmuştu (bu kadar değil) adam halletti ve sorunsuz kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı